Svou první, tedy primiční mši svatou bude v neděli 11. června sloužit pro bruntálské farníky čerstvě vysvěcený kněz Vladimír František Hubálovský.

Po absolvování bruntálského gymnázia šel Vladimír Hubálovský studovat historii na Slezskou univerzitu do Opavy. Ale osud tomu chtěl, aby se jeho život ubíral jiným směrem. „Tam se seznámil s řádem svatého Františka z Assisi – minority," vysvětlil otec Vladimír Hubálovský zlomový moment v životě svého syna.

Ale protože doma byl Vladimír František vychováván v křesťanském duchu, rodiče mu nebránili a pro jeho rozhodnutí měli pochopení.

První seznámení s minority ale proběhlo už dříve. „Všechno to začalo v roce 2002 na 6. františkánském setkání mládeže, které každý rok pořádají bratři minorité na začátku prázdnin na Cvilíně. Tehdy jsem tam jel poprvé. Tam jsem se poprvé osobně setkal s bratry minority a muži řeholníky vůbec.

Velmi mě oslovila jejich bezprostřednost, spontánnost, radost a pokoj, které z nich vyzařovaly," řekl Vladimír František Hubálovský před třemi lety v rozhovoru na www.minorite.cz.

A tak místo historie nakonec šest let studoval v Bratislavě Teologickou fakultu Trnavské univerzity, rok strávil v Polsku v klášteře a před třemi lety byl v Opavě vysvěcen na jáhna. Minulou sobotu 3. června byl bruntálský rodák a člen řádu minoritů Vladimír F. Hubálovský v Jihlavě, kde žije v klášteře, vysvěcen za kněze.

První mši odslouží pětatřicetiletý kněz ve svém rodném městě, bohoslužba začíná v neděli v 11 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.