Zvláštní větrný úkaz se náhle zjevil kousek za pilou v Krásných Loučkách nedaleko cesty z Krnova do Města Albrechtic. Silný větrný vír se vytvořil pod jediným mrakem na jinak čisté obloze. Výška a šířka víru i rychlost rotujícího vzduchu se dala snadno pozorovat díky tomu, že z čerstvě sklizeného pole vzlétlo k obloze množství slámy. Ta se nad polem vznášela do výšky stovek metrů. Všude okolo mimo větrný vír vládlo naprosté bezvětří.

„Nejprve jsem si myslela, že seno vyhazuje do vzduchu nějaký kombajn nebo mlátička. Pak jsem si ale všimla, že to všechno rotuje a končí ve strašné výšce. Díky té slámě bylo dobře vidět, jak se větrný vír pomalu přesouval směrem k cestě, dostal se přes ni a pak pokračoval dál nad polem s mákem,“ popsala úkaz Karolína Dostálová, která náhodou projížděla kolem.

Ve stejný okamžik projížděl tímto místem také redaktor Deníku, náš kolega Jiří Krušina, který se jev pokusil nafotit a natočit. „Zaujala mě vozidla, která zastavila při okraji cesty a všichni lidé se dívali směrem na pole směrem k Polsku. Najednou jsem si všiml, že pod mrakem se vytvořil větrný vír, ve kterém se rychle točí chuchvalce slámy. Zastavil jsem taky, abych zkusil udělat pár snímků. Jelikož v tu chvíli už byl vír od silnice vzdálený několik stovek metrů, běžel jsem k němu blíž. Všude jinde bylo bezvětří, ale ve víru se to změnilo. Dostal jsem se až přímo do středu a překvapilo mě, jak v této zóně bylo chladno. Dlouho si budu pamatovat, jak vítr kolem mě svištěl. Bohužel kamera na fotoaparátu dokázala zaznamenat malé chuchvalce slámy proti nebi a s polem v pozadí dost nezřetelně. Pro mě to ale byl nezapomenutelný zážitek,“ řekl redaktor Deníku Jirka Krušina.

Bronislava Hillová