„Je to výběr těch nejpodařenějších věcí z roku 2014 a 2015, bylo by škoda, kdyby to mělo někde zapadnout," řekl Tomáš Koňařík, který se o propagaci zubaté žáby stará a v jehož reklamní agentuře komiksy vznikají.

Týden co týden je kreslí Veronika Dudová, která spolu s Koňaříkem vymýšlí, o čem bude další díl. „Nakreslím obrázek v ruce, jen v obrysech, pak jej naskenuji. Dobarvování obrázku a texty se dodělávají až v počítači," popsala Dudová vznik komiksu, který se pak objevuje na stránkách bruntálského Regionu.

Po dobu existence komiksu dvakrát její vybrané práce také reprezentovaly naše noviny v novinářské soutěži v kategorii nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura.

„Většinou se to povede hned napoprvé. Někdy je ale problém vymyslet potřetí něco na stejné téma, třeba děláme komiks na Den dětí, na nejrůznější svátky, příchod Cyrila a Metoděje, na Rallye Dakar a podobně," dodala Dudová.

Přijít s nápadem na další díl komiksu ale může kdokoliv, pokud mají čtenáři námět, o čem má být další příběh, mohou jej napsat na e-mail rekontbruntal@seznam.cz. „Realizované náměty budou odměněny," prohlásil Koňařík.

Trička, hrníčky, polštářky, plyšáci a další předměty se zubatou žábou se staly nejen reprezentačními suvenýry z Bruntálu, ale také vděčnými vánočními dárky. Nyní k nim přibyl i stolní kalendář. „Jeho úkolem je hlavně pobavit, potěšit, rozveselit. Já když si komiksem listuji, tak se nad řadou dílů směju, i když už je znám. Navíc je kalendář lokální, je odsud a obsahuje tipy na kulturní akce, které se konají u nás na Bruntálsku," podotkl Koňařík.

Titulní strana kalendáře vznikala průběžně čtyři měsíce, jsou na ní nejdůležitější stavby v Bruntále. Lidé tento obrázek mohou vidět i na billboardu, který visí na zdi domu v centru Bruntálu kousek pod poštou na třídě E. Beneše. Kalendář lidé koupí v nedalekém obchůdku se suvenýry zubaté žáby v ulici Požárníků nebo ve vybraných obchodech.

Seznam prodejců je na www.zubatezaby.cz.