Novodobý symbol Bruntálu, zubatá žába, se opět dostala na pivní etiketu. Pivo Zubatá žába už vzniklo před pěti roky, vařili ho v pivovaru ve středních Čechách.

Od letoška je ale pivo Zubatá žába skutečně bruntálské, vaří jej bruntálský pivovar Hasič. Ten má pivo také na čepu a nebo jej stáčí do lahví, ve skle je 0,75 litru a v plastu 1,5 litru.

Lahvové pivo je k mání i v bruntálském obchůdku se suvenýry se zubatou žábou.

„Zájem o pivo je veliký, lidé ho chtějí vyzkoušet a nebo si vzít jako suvenýr z Bruntálu," řekl Tomáš Koňařík, který se o propagaci zubatých žab v Bruntále stará.

V duchu hesla „Bruntál - drsný kraj, drsní lidé,“ je i pivo drsnější, je to šestnáctistupňový speciál, světlý z ječného sladu, svrchního kvašení. Přes léto je i lehčí letní speciál, s obsahem alkoholu minimálně 3,2 procent.

A protože cílem bruntálských zubatých žab je dobře pobavit, k pivu je i manuál. V malé knížečce je povídání o zubatých žabách, o vaření piva a také test pro konzumenty. Při vypití každého piva musí splnit jeden úkol, vyluštit hádanku, přečíst artikulační test a dotknout se kontrolního bodu.

Pivo Zubatá žába není jedinou novinkou mezi bruntálskými suvenýry s touto tematikou.

„Máme už nejen vzduch z Bruntálu v plechovkách, ale už i bahno. Průběžně doplňujeme a obměňujeme sortiment dárků. Hodně teď přes léto chodí turisté, mají zájem o tyhle suvenýry, o bruntálské zubaté žábě se ví, turisté to vyhledávají a chtějí si něco odvést. A taky chystáme nový kalendář,“ prozradil Tomáš Koňařík.

Motoristé také získají zdarma nálepku na auto se zubatou žábou. Podmínkou však je, že musí přijet i s autem, na které jim nálepku vylepí sami pracovníci z krámku se zubatými žábami.