Hned po vydání článku ji kontaktoval starosta Bruntálu Petr Rys a starosta Horního Benešova Michal Blažek. Krnovská rodačka, zubařka Ludmila Lazarová, momentálně pracuje v Praze a v Krnově hledá vhodný prostor pro zřízení ordinace.

Podala si žádost o pronájem, krnovští radní upřednostnili jinou uchazečku – Olgu Žitníkovou. Ta má ordinaci v Branticích a chce ji přesunout do Krnova. Přesunem tedy žádná nová zubní ordinace na Krnovsku zatím nepřibude.

„Kdybyste měla zájem, rádi bychom vám nabídli možnost mít ordinaci jen pár kilometrů od Krnova – v Bruntále, ozvěte se,“ napsal Ludmile Lazarové starosta Bruntálu Petr Rys.

Článek měl na našem webu a facebooku velkou sledovanost, čtenáři přidali řadu komentářů a sdíleli do jiných diskusních skupin. „To je v pytli, zubařů málo a oni odmítají doktorku, která by chtěla otevřít ordinaci. Budou snad ordinovat sami radní, nebo co?“ napsala například Martina Tranová.

O článku se diskutovalo také ve skupině Krnovské maminky. „Až prosím budete vědět, kde ordinovat, dejte vědět,“ požádala ostatní jedna z členek. „To si musíte hlídat, jak se to rozkřikne, že už má ordinaci, dáváme tomu jeden den a bude obsazena,“ odpověděla jí další krnovská maminka.

O tom, že má nejspíš pravdu, svědčí i další reakce našich čtenářů z obcí našeho okresu. „Ať si udělá ordinaci ve Vrbně pod Pradědem,“ nabídla Ludmila Valentová. Prostor vhodný pro ordinaci se podle další čtenářky nachází přímo v místní škole. Další lidé připomněli, že ve Vrbně je dobrý zubař, který ale nebere nové pacienty a ti musí jezdit do Jeseníku.

„A co nemocnice Město Albrechtice? Zubní ordinace tu už byla, snad by se nějaký prostor zase našel,“ zněl jeden z dalších návrhů.

„Volné místo po zubařce je i v Horním Benešově. Občané ji rádi uvítají,“ nabízí Dagmar Kuzníková.

Volné prostory jsou také v Osoblaze. „V Osoblaze prostory máme a zubař pro celé Osoblažsko zde chybí,“ uvedla Jana Hrabovská.

Zvažuje Ludmila Lazarová nabídky odjinud? „Nabídek se objevilo více, jsem za ně ráda, a určitě o nich budu zvažovat, o to více mě ale stále mrzí přístup vedení města Krnova, když vidím, jak se starostové jiných měst snaží zajistit zubaře a sami mě kontaktují,“ odpověděla. Přesto mají Krnované stále šanci. Prostřednictvím Deníku kontaktoval Ludmilu Lazarovou s nabídkou prostor krnovský podnikatel a prostor nyní hledá i město.

Kromě vážných nabídek se objevily i ty nevážné. „Už se hlásím jako pacient, klidně paní zubařce pronajmu obývák. V Krnově je opravdu krize,“ napsala Marcela Gregorková.