Rozlehlý areál vedle jezera, koupaliště s padesátimetrovým bazénem a hotelem v Pokrzywne koncem července poprvé představil veřejnosti své unikátní atrakce.

„Park má nejen přilákat rodiny s dětmi, ale také je přimět, aby v regionu zůstaly co nejdéle. Doufáme, že přiláká nejen turisty, ale také další investory z oblasti cestovního ruchu. Dokáže uspokojit různě zaměřené skupin klientů," představil Marian Gorzelanny svůj projekt v Pokrzywne polským novinářům.

Počtem atrakcí je Ztracené město Rosenau nejvýznamnější turistický hit v česko-polském pohraničí. A nabízí i věci u nás dosud nevídané. Například celoroční venkovní kluziště, na kterém lze díky speciálnímu povrchu bruslit třeba v tropickém vedru.

Zatímco naše kina nabízí maximálně 3D projekci, v Pokrzywne mají 7D kino. Speciální efekty obohatí filmový zážitek o další dimenze, jako jsou vůně a pachy, poryvy větru, dotek bubliny, vnímání vody, a díky rafinovaným sedadlům v kině prožijete i vibrace a změny poloh. Zvukové efekty nové generace je třeba zažít na vlastní uši.

Z jezera se vynořuje naturalistická obluda, obří skákací hrad je vysoký jako několikapatrový dům a atrakce lanového centra nabízí přiměřenou porci adrenalinu dospělým i dětem. Nechybí ani menhiry ve stylu stonehange nebo tajuplná jeskyně a strašidelná štola s ukrytým zlatem a poklady.

Děti si mohou užít koupaliště nebo kolotoč, těšit se z přírody, cestovat mnohahektarovým areálem ve výletním vláčku, ale také si v plenéru užít vzdělání a vědy. Didaktická část parku totiž umožňuje interaktivně experimentovat s fyzikálními zákony, živly a hlavně s vodou.

Jednotícím prvkem je legenda o ztraceném městě Rosenau a jeho pokladech, kterou inspirovaly různé pověsti zdejšího regionu.

Vzhledem k tomu, že park právě otevřel, je třeba ještě vychytat některé mouchy. Například zatím nejsou funkční webové stránky v české verzi a také v reakcích prvních návštěvníků se objevují zklamání, že některé avizované atrakce nebyly v provozu.

Náklady na zábavní a vzdělávací park v Pokrzywnwem přesáhly padesát milionů korun, polovinu tvoří dotace EU.