VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko zpívá koledy také na Bruntálsku i Krnovsku

Lidé se sejdou v celé naší zemi na náměstích, v kulturních domech, hospůdkách, domovech pro seniory a na dalších místech, aby si společně zazpívali koledy s Deníkem.

3.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 10.12.2014
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Dalibor Otáhal

Právě dnes, tedy ve středu 10. prosince v 18 hodin. Už po čtvrté se uskuteční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy. Partnerem akce je Český rozhlas Ostrava, na jehož vlnách budou koledy ve stejný čas také znít. I v těch nejmenších koutech bruntálského okresu už netrpělivě připravují a zkouší zpívání.

V Zátoře si zařídili roznašeče pozvánek na zpívání koled do schránek všech obyvatel. Prostřednictvím internetu byli pozváni všichni zátorští občané včetně starostky Salome Sýkorové. Ve škole probíhá mezitřídní soutěž. Děti odhadují, kolik lidí na zpívání přijde.

Ty děti, které budou svým tipem nejblíže, dostanou bohaté odměny. Škola se těší na společné prožití vánoční chvíle. Zpívání bude vést sbor složený z kantorů místní školy, díky kterým se akce uskuteční.

Petrovice s dětským sborem Jindřichov

„Jsme maličká obec, máme sto třicet obyvatel, takže jsme o zpívání požádali dětský sbor základní školy z Jindřichova. Přijdou převážně starší občané, kteří koledy znají od svých mladých let, když ještě chodívali jako koledníci. Sejdou se tady i mladí lidé, kterým chceme připomenout, že k vánocům neoddělitelně patří koledy, tak aby je zpívali také.

Takové společné akce utužují vztahy všech generací, proto se všichni společně sejdeme v obecní restauraci ve středu v šest a užijeme si příjemnou vánoční atmosféru," těší se starosta Petrovic u Krnova Luboš Kmínek.

Mnoho lidí z místní obce dojíždí za prací do dalekých větších měst a rodiny nemají čas na společné scházení se přes rok. Proto starosta Luboš Kmínek vnímá zpívání koled jako dobrou příležitost, při které se sejdou celé rodiny a příjemně se naladí na Vánoce.

Janov zpíval i loni

Svařák a občerstvení chystají i v zasedací místnosti Městského úřadu v Janově. Sváteční odpoledne odstartují už v 15 hodin, kdy začíná setkání s místními seniory. Koledy mají vytištěné a připravené, zpívat je budou s rádiem Český rozhlas Ostrava.

„My jsme zpívali už vloni, sešlo se tady dost lidí. Těším se na to. Příjemně si popovídáme a svátečně se naladíme," řekla Stella Lišková, místostarostka Janova.

Jana Smékalová

Přijďte na vybraná místa, nebo si zpívání dohodněte sami ve svých obcích se sousedy a přáteli. Stačí se jen domluvit a sejít se v daný čas. Napište nám na adresu ceskozpivakoledy@denik.cz nebo se přihlaste přes webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz. My vám na oplátku rozsvítíme vánoční hvězdičku na webu v mapě ČR u místa, kde budete zpívat.

Zpívání se letos koná ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava, na jehož vlnách ve středu 10. prosince od 18 hodin vybrané koledy rovněž zazní. Ti, kdo se nedostanou na některé z míst, kde se bude zpívat, tak budou mít možnost nasát předvánoční atmosféru i v pohodlí svých domovů.

Pojďte zažít atmosféru adventu, pojďte si s námi zazpívat koledy

Vánoční čas, to je období zvláštní sváteční nálady, očekávání něčeho pěkného a příjemného. Je to čas kouzelné atmosféry, kterou vnímáme na vánočních trzích a adventních akcích. Přijďte si zažít ten jedinečný pocit, být součástí něčeho velkého, něčeho krásného, přijďte si zazpívat koledy.

Ve středu 10. prosince v 18 hodin se lidé v celé naší zemi sejdou na náměstích, v kulturních domech, hospůdkách, domovech pro seniory a na dalších místech, aby si společně zazpívali pět koled a jednu vánoční píseň. Už po čtvrté se uskuteční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy.

Jarmark v Bruntále

V Bruntále se akce Česko zpívá koledy už stala součástí vánočního jarmarku s kulturním programem na náměstí Míru. Dvoudenní jarmark začíná ve středu 10. prosince prvním vystoupením ve 14.40 hodin. Od 15 hodin zde také najdete stánek Bruntálského a Krnovského deníku, kde si můžete zakoupit noviny.

Každý kupující od nás také dostane něco dobrého. Žáci Střední odborné školy Bruntál zde budou mít pro naše čtenáře teplý čaj na zahřátí. Partnerem naší akce se v Bruntále stala mezinárodní dopravní společnost BTL Moravia (Balkan Transport and Logistic Moravia) s provozovnou ve Vrbně pod Pradědem, která se zabývá přepravou ovoce a zeleniny do České republiky. A tak k novinám bude i sladké ovoce.

V 18 hodin nadejde ten čas, kdy si společně zazpíváme. Role tahouna na pódiu se pro tento rok ujala kapela Můjčass, spolu s ní vystoupí i sbor žáků a učitelů Základní školy Amos Bruntál.

Kde najdete texty koled

Koledy si zazpíváme v tomto pořadí: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný, jest k nám přišel a Pásli ovce Valaši. Po loňském výrazném úspěchu zakončíme zpívání vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

Kdo nezná text, může si vzít na pomoc naše noviny, kde budou ve středu 10. prosince texty všech koled otištěny.

Kde se zpívá

Zpívat se bude v Bruntále na náměstí Míru, v zasedací místnosti Městského úřadu v Janově u Krnova, před kulturním střediskem ve Světlé Hoře, v Penzionu – Hospůdce u Jiřího v Ludvíkově, v obecní restauraci v Petrovicích u Krnova, u okružní křižovatky ve Vrbně pod Pradědem a na nádvoří Základní školy v Zátoru.

Přidat se můžete ale i v dalších městech a obcích, stačí se domluvit se sousedy, přáteli a známými a sejít se v určený čas. Dejte nám vědět, pozveme na vaše setkání další lidi z okolí. A po akci také přivítáme od vás zprávu o tom, kolik se vás sešlo a jaká byla nálada. Také rádi zveřejníme fotografie ze zpívání, pošlete nám je.

Vánoční jarmark s kulturním programem na náměstí Míru v Bruntálestředa 10. prosince
14.40 – 15.00 – STD Polárka – zimní písničky a koledy
15.10 – Nezbedníček – speciální třída ZŠ Rýmařovská
15.15 – DJEMBE – speciální třída ZŠ Rýmařovská
15.20 – 15.55 – Duo Zvara – hrají a zpívají otec a syn Zvarovi
16.10 – 17.00 – Swing Dixie Band – Vojenská hudba Olomouc
17.15 – 17.55 – Večery v jednom – koncert bruntálské kapely
18.00 Česko zpívá koledy – společné zpívání koled za účasti kapely Můjčass a sboru žáků a učitelů Základní školy Amos Bruntál

čtvrtek 11. prosince
14.15 – 15.15 – Koncert pro Barborku – ZŠ Jesenická – DS Jednička, sbor Písnička + flétnový kroužek
15.30 – 16.15 – Vítězslav Vít – tenor – sólista opery a operety – repertoár slavných italských písní
16.15 – Sněhuláci – družina 1. až 3. tř. ZŠ Petrin
16.30 – 17.15 – Průjezd vánočními trhy Evropy – přednáška s projekcí – Viktorie Vacková
17.20 – 18.15 – Karlováci – koncert bruntálské kapely

Autor: Dalibor Otáhal

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mladí lidé letos volili častěji, než je zvykem.
3

Mladí lidé letos volili častěji, než je zvykem

Tanečnice v představení Osvětim, cesta do pekla.

Taneční skupina In Motion připomene hrůzy holocaustu

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

/ROZHOVOR/ Adam Matějka pracuje ve stavební firmě a má velmi zajímavý koníček. Baví ho totiž lozit po horách. Jak po skalách v našem okolí, na kterých vyrůstal, tak i po horách a velehorách. Jeho zatím největším zážitkem byla hora Kazbegi v Gruzii.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Výstava v linhartovském zámku připomíná, že právě uběhlo 70 let od návratu volyňských Čechů do vlasti. Díky této události jsou dnes potomci volyňských rodin našimi sousedy. Co víme o této části naší historie?

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení