Rozzářený vánoční strom, vůně horkého punče, oblíbené vánoční koledy. K tomu všemu skvělá atmosféra a pohodová nálada všech, kteří dorazili. Takto lze ve zkratce popsat středeční večer na náměstí v Rýmařově, kde Česko zpívalo koledy s Deníkem.

Od osmnácti hodin se rozezněly koledy jako Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal či Pásli ovce Valaši.

Akce Deníku Česko zpívá koledy na náměstí v Rýmařově v roce 2018.

„Zpívání koled v Rýmařově splnilo veškerá má očekávání. Lidé se sešli, zazpívali si a hlavně se na chvilku zastavili v tom předvánočním shonu, kdy všichni běháme po obchodech, sháníme dárky a pečeme cukroví. Je to krásná akce, která je rok od roku oblíbenější,“ zmínila inzertní poradkyně Bruntálského a krnovského Deníku Zlatica Naumovská.

Rýmařov samozřejmě nebyl jediným místem na Bruntálsku, kde si lidé užívali atmosféru koled.

„Zapojil se například Horní Benešov, Krnov, Úvalno, Petrovice, Třemešná, Bruntál, Janov, Město Albrechtice či Nové Rudíkovy. Všem moc děkujeme, že do toho šli s námi. Budeme se opět těšit v dalším roce,“ doplnila Zlatica Naumovská.

Koledy v Lichnově  

V Lichnově proběhlo večerní zpívání koled u vánočního stromu. Lichnovský místostarosta a provozovatel Muzea vidlí Jan
Gemela spočítal si vyzkoušel roli skrutátora. Napočítal 63 zpívajících účastníků, jednoho psa a jednoho fotografa.

"Úžasnou atmosféru jsme si zpestřili výbornými koblížky, langoši a vánočním punčem. Pohoštění přichystala děvčata z klubu seniorů v Lichnově. Přeji celé redakci krásné adventní dny, poklidné Svátky vánoční a šťastné vykročení do roku 2019," vzkázala čtenářům Deníku a ostatním milovníkům koled Marta Huterová Otisková, starostka obce Lichnov.

Akce Deníku Česko zpívá koledy v Lichnově na Krnovsku.

Třemešná zpívala koledy v rudíkovské kapličce  

V Třemešné se podařilo navázat na úspěšnou akci z loňského roku, a také letos se tam zpívaly koledy s Deníkem. V celorepublikové akci Česko zpívá koledy nesměli chybět. Kaplička v Nových Rudíkovech se rozezvučela koledami. Přítomní zpěváci nenechali nikoho na pochybách, že Vánoce se už opravdu blíží.

"Příjemná atmosféra a doprovodné vánoční občerstvení připravené organizátory zaklepaly v našich srdcích na sváteční pohodu. Děkujeme tímto všem, kteří se na organizaci a přípravě kapličky podíleli, a děkujeme hlavně lidem, kteří měli zájem si předvánoční atmosféru s námi užít," podělili se účastníci o své letošní zážitky z rudíkovské kapličky.

Podívejte se také, jak vypadalo zpívání koled na dalších místech v kraji:

Ostrava

Opava

Novojičínsko