Poslední říjnový den se sejde mimořádné zastupitelstvo, které by mělo zvolit nového starostu i další radní. Favoritkou je Ludmila Navarová z ODS, současná pravicová koalice by přitom měla být zachována. Ve hře jsou však také další varianty včetně zapojení levice. Navarová by mohla podle některých radních koalici zachránit, někteří její členové totiž považují současného starostu Leoše Gregovského (ODS) za brzdu dalšího rozvoje města.

"Pod jeho vedením nelze očekávat žádné změny. Bruntál potřebuje starostu, který bude svým přístupem, kompetentností, elánem a způsobem řízení vzorem pro aparát města i volené zástupce," řekl ČTK místostarosta Vilém Urbiš (Volba pro Bruntál). Další místostarosta Stanislav Navrátil (US-DEU) se k situaci nechtěl vyjádřit.

"Já bych s tím neměl problém, ale je to velmi předčasné. Variant existuje asi sedm," řekl o možném zvolení Navarové bruntálský zastupitel a zároveň senátor Jiří Žák (ODS). Podle něj není vyloučeno ani zapojení opozičních zastupitelů. Současný starosta věří tomu, že diskuse zlepší komunikaci napříč politickým spektrem a posune město dopředu.

"Připouštím, že se hovoří o možných změnách ve vedení města, ale neexistuje jednoznačný závěr. Východiskem může být právě mimořádné zasedání zastupitelstva, které ukáže, zda vůbec a případně jaké změny nastanou," řekl Gregovský.

Loňské komunální volby v Bruntále vyhrála KSČM se ziskem přes 21 procent hlasů, na druhém a třetím místě skončily se ziskem téměř 19 procent ODS a sdružení nezávislých kandidátů Volba pro Bruntál. ČSSD byla čtvrtá s 15 procenty hlasů. Současná rada disponuje hlasy ODS a Volby pro Bruntál (po šesti mandátech) a třemi mandáty členů US-DEU zvolených na kandidátce Bruntál 2006-2010. Nyní opoziční KSČM má sedm mandátů, ČSSD čtyři a Nezávislí jeden hlas.