Z osobního vlaku s odjezdem v 9:05 z Olomouce se stává R 1325, který nyní pojede v celé trase Olomouc hl. n. - Krnov - Opava-Východ - Ostrava-Svinov - Ostrava střed. To samé nastává i u osobního vlaku s příjezdem nově v 12:55 do Olomouce. Ten změní kategorii na R 1328 a také pojede přímo z Ostravy střed přes Opavu a Krnov do Olomouce hl. n.

V jízdním řádu 2018/2019 bylo potřeba v Krnově přestupovat ale s příchodem jízdního řádu 2019/2020 pojedou vlaky přímo bez přestupu v Krnově.

Od 15. prosince České dráhy zavádí kontaktní i bezkontaktní platbu kartou ve všech vlacích s vlakovým doprovodem. Vlakové čety budou průběžně vybaveny mobilními platebními terminály propojenými s přenosnými osobními pokladnami. Tato služba bude k dispozici jen v místech, kde je signál, aby platba mohla proběhnout. Tištěný knižní jízdní řád už není taková samozřejmost jako dříve.

Společnost Avizer Z, která je vydavatelem deníku Zdopravy.cz, se rozhodla zacelit vzniklou mezeru na trhu a vydat knižní jízdní řád vlastním nákladem. Server upozornil, že je to poprvé od 2. světové války, kdy se vydání knižního jízdního řádu ujala soukromá společnost. Jízdní řád bude volně prodejný na řadě míst.