O víkendu 18. a 19. května se tam ale staly dva vážné úrazy, které měly společného jmenovatele: uklouznutí. Není se čemu divit, protože na trase mezi Ovčárnou a Karlovou Studánkou se turisté pohybují po skálách kolem vodopádů, balvanů, tůní a peřejí, takže je tam všechno neustále vlhké a kluzké.

Mnohé úseky jsou turisticky dostupné jen díky dřevěným žebříkům, můstkům a chodníkům. Bezprostředně poté, co dva zraněné turisty vrtulník a horská služba transportovaly do nemocnice, Správa CHKO Jeseníky se pustila v údolí Bílé Opavy do oprav schodů u Malého vodopádu. Ty původní byly strženy stejně jako lávka před vyhlídkou na Velký vodopád a takzvaná Zahnutá lávka u Plačící skály.

Tím se žlutá stezka údolím Bílé Opavy stala zcela neschůdná a bylo nutné ji uzavřít. Přesto sem občas nějaký turista zabloudí nebo se úmyslně pokusí tudy projít i za cenu, že zkomplikuje práci zaměstnancům, kteří budují nové lávky. Správa CHKO Jeseníky vyzývá všechny, aby respektovali uzavírku žluté trasy, a případně k výletům využívali bezpečnější modrou značku.

„Opravovaná zařízení byla poškozena vysokou sněhovou pokrývkou. Proto opravy mohly začít až nyní, po oblevě v květnu. O ukončení prací a zprůchodnění stezky budeme informovat,“ uvedla Správa CHKO Jeseníky s tím, že žlutá trasa údolím Bílé Opavy byla z důvodu rekonstrukce uzavřená v úseku mezi vyhlídkami Na Paloučku a Nad vodopády. Modrá trasa je bezpečně průchodná.