„Zlepšovatel se výhradně snaží zdokonalovat již vynalezeného svými nápady," vysvětlil skromný senior. Dodnes muži používají na holení jeho vylepšené šroubovací držáky na žiletky. Motoristé se setkávají s jeho inovovaným plovákem na někdejší škodovky stovky a sto dvacítky.

Běžně vylepšoval František Langer a tým vrbenských šikulů zásuvky, různá tlačítka nebo kráječe na vajíčka. „Kuchyňské potřeby jsme měli na stole často. Podobně jako zahrádkářské potřeby či přepravky, nádobky, podnosy a misky. Ty jsme vylepšovali od šedesátých let minulého století," vzpomínal na někdejší Lisovny nových hmot František Langer.

Bývalého pracovníka těší, že se podařilo lisovny v pozměněné formě ve městě dodnes udržet.

„Je to jeden z mála těch větších starých vrbenských podniků, který se podařilo zachovat. K těm se řadí rovněž bývalá níťárna," prohlásil Langer, který ve vrbenských lisovnách působil bez tří měsíců rovných čtyřicet let, od maturity až do penze.

„To víte, vždycky se vzpomíná v dobrém. Na ty špatné šéfy člověk postupem času zapomene, ale i takoví byli. Raději vzpomínám na ty dobré a poctivé kolegy a vedoucí pracovníky," ujistil vrbenský zlepšovatel.