Publikace nese název Vaříme s Evropou aneb Gastronomická pouť po 28 zemích Evropské unie. Je to v podstatě jakýsi průvodce rozmanitými chutěmi členských států unie, kde se každá ze zemí představuje receptem na tradiční národní pokrm a kulinářskými zajímavostmi. Současně jsou zde uvedené i základní informace o každém ze států.

„Chtěli jsme přiblížit Evropskou unii a jednotlivé státy způsobem, který je lidem blízký. Asi ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem, a proto jsme zvolili formu jakési kuchařky, kde se však lidé kromě receptů na národní jídla dozvědí i leccos jiného, a to vlastně mimoděk, naprosto nenápadnou formou," sdělila Lucie Musialová, vedoucí Informačního střediska Europe Direct Bruntál.

Svou v pořadí osmou publikaci vydalo bruntálské informační středisko v nákladu 500 kusů. „Těší nás, že je o netradiční evropskou kuchařku opravdu zájem. Z původního nákladu nám zbývá necelých 200 kusů a lidé pořád chodí. Kdo má zájem, měl by si pospíšit," dodala Lucie Musialová.

Publikaci je možné získat v bruntálském Informačním centru EU na tř. E.Beneše, v budově bývalého Telecomu. Její vydání bylo zaplaceno z grantů Evropské unie a pro zájemce je tedy zdarma.

Ladislav Olejníček