„Věřili jsme, že dokončení všech legislativních úkonů s tím souvisejících se nám podaří zajistit v rámci rozumné doby. Stále jsme však naráželi na nové nečekané komplikace a nenadálá překvapení. Nejedná se totiž o nové nepovolené stavby, ale ve většině případů o opravu dávno existujícího zdevastovaného zemědělského areálu a jeho využití k novým účelům. Nový management v Křížově na podnět stavebního úřadu areál uzavřel a rozhodl se co nejrychleji doplnit veškeré chybějící materiály,“ uvedla Adéla Humlová, generální ředitelka společnosti První Sovinecká.

Přes vzniklé problémy se stavebním úřadem podle provozovatelů našli turisté v Arctic Parku i dále zábavu, v provozu zůstaly veškeré venkovní aktivity, například vyjížďky a lekce na koních, lukostřelba, paintball, zorbing a skákací boty. Zábavu by zde měli lidé najít i v zimě, připraven je skiering – jízda na lyžích za koněm, lukostřelba na sněžnicích, stavby iglú a další severské aktivity. Kočáry mají nahradit saně tažené koňmi.

„V současné době vynakládáme maximální úsilí do nápravných opatření a vše ve spolupráci s příslušnými institucemi uvádíme do správného stavu, abychom mohli Arctic Park v co nejbližší době znovu naplno otevřít pro veřejnost - tentokrát již celý, i s občerstvením a ubytováním,“ prohlásil současný manažer areálu Tomáš Kubáň.

První Sovinecká chce v Křížově vybudovat rozsáhlé sportovní a zábavní aktivity, Arctic Park by měl být jen předzvěstí velkého projektu stavby Historického městečka Křížov, vybudování repliky historického sídla.