„Kdo chce tábořit v zimě, musí tomu propadnout. Člověk to musí mít pod kůží. Dnes jsou kvalitní spacáky i stany. Chce to spacák do minus 25, a pak můžeš spát při mrazech jenom v tričku a trenkách,“ říká o svém koníčku legenda zimního táboření František Uma.

„Moje první oficiální táboření ale bylo v roce 1991 v Beskydech. Stan jsem měl bavlněný, když zmokl, měl člověk třikrát tak těžký batoh když šel dolů. Nosili jsme vaťáky a když jsme se svlékli na noc do péřáku, tak jsme ráno museli nejdřív rozlámat zmrzlé oblečení,“ vzpomíná Uma.

Zimní táboření v Úvalně v roce 2018

V Úvalně už táborníci zažili sněhové závěje a mrazy čtrnáct stupňů pod nulou, ale i stanování na blátě nebo mezi rozkvetlými sedmikráskami.

O víkendu je čekají kromě opékání buřtů u táboráku také výlety od úvalenské rozhledny Hanse Kudlicha na Cvilín a na Ježník, na zříceninu hradu Šelenburk, i na rozhlednu na vrchu Strážný nad Liptání.

Fotbalisté Slezského FC Opava opět pomáhali. Nedávno udělali radost Pavlu Palkovičovi.
Opavští fotbalisté splnili sen Pavlovi Palkovičovi
Charita Krnov vypravila společně s dalšími partnery dva kamiony s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Do cíle ve Slavjansku by měly dorazit v sobotu.
Kamiony s humanitární pomocí jedou z Krnova na Ukrajinu