Na krnovském kluzišti do konce dubna zakryje betonovou desku umělý povrch. V hale si zde na své přijdou příznivci kolečkových bruslí i hráči badmintonu, kteří tu k dispozici budou mít dvě hřiště.

„Dodavatelem umělé plochy je firma Stilmat Žamberk, která zároveň provede i montáž. To vše za 780 800 korun bez DPH. Plocha bude složena z plastových dlaždic o velikosti 33 krát 33 centimetrů. Jsou vylisované ze směsí polypropylenů, jejich povrch je matný a neodráží se od něj světlo nebo blesky fotoaparátů.

Na stejném povrchu bylo odehráno mimo jiné i mistrovství světa v in-line hokeji," uvedl ředitel Technických služeb Krnov Štefan Ledvoň s tím, že v ceně dodávky je lajnování na in-line hokej, dvě hřiště na badminton, dvě branky na in-line hokej a dvoje vybavení na badminton.

„Na povrch lze vyznačit hrací plochy i pro jiné sporty, například pro florbal, basketbal nebo volejbal, a to samolepicími páskami, které lze v případě nutnosti odstranit. Samozřejmě předpokládáme, že v případě zájmu dáme prostor in-line bruslení veřejnosti," dodal Ledvoň s tím, že mimozimní provoz stadionu by mohl začít v květnu.

Na potřebě multifunkčnosti zimního stadionu panuje v zastupitelstvu města všeobecná shoda napříč politickým spektrem. „Mám radost, že se téma zimního stadionu po dlouhých letech konečně rozvířilo. Umělý povrch je první vlaštovkou a teď je nutné nepolevovat. Pojďme krnovský zimák dokončit a přeměnit jej v moderní sportoviště odpovídající 21. století," uvedl opoziční zastupitel Tomáš Hradil (Zelení).

Takové přeměně musí předcházet požárněbezpečnostní dořešení stavby. „Abychom mohli zimní stadion využívat celoročně, rozšířili jsme kolaudační souhlas. V druhé etapě doplníme odvody kouře a dořešíme nouzové východy, na což máme v rozpočtu města 2,2 milionu korun. Tím bychom ještě letos měli splnit bezpečnostní normy, aby se na jižní tribunu mohly vrátit odmontované sedačky. Třetí etapa pak zahrnuje dokončení severní tribuny a doplnění zázemí," uzavřel místostarosta Michal Brunclík.

Krnovský zimní stadion je v lokalitě spolu s fotbalovým stadionem, tenisovou halou, bike parkem, tenisovými kurty, sportovní halou, lehkoatletickým stadionem, kuželnou a bowlingovým centrem. Síť sportovišť má velký potenciál, který není plně využíván.