Krnovské kluziště díky novému umělému povrchu mohou občané využívat celoročně. Příznivci kolečkových bruslí a hráči badmintonu mohou stadion využívat od pondělí 22. května. Firma Stilmat Žamberk zde instalovala plochu z plastových dlaždic za 780 800 korun bez DPH. Správcem tohoto sportoviště i při celoročním provozu zůstávají Technické služby Krnov.

JAKÉ SPORTY HALA NABÍZÍ?

„Na stejném povrchu bylo odehráno mimo jiné i mistrovství světa v in-line hokeji," pochválil nový povrch ředitel Technických služeb Krnov Štefan Ledvoň s tím, že je zde k dispozici lajnování na in-line hokej a dvě hřiště na badminton.

Hrací plochy i pro jiné sporty, například pro florbal, basketbal nebo volejbal, byly vyznačeny samolepicími páskami, které lze v případě nutnosti odstranit.

PODMÍNKY A PRAVIDLA

Zájemci o sportování v hale se mohou předem seznámit s ceníkem a pravidly, které zveřejnily Technické služby Krnov. Základním dokumentem pro využívání je takzvaný „Měsíční plán". Sportovní organizace musí objednávky nahlásit měsíc dopředu.

Sportovní organizace, které mají zájem halu využívat, musí respektovat základní pravidlo, že maximální počet sportovců na hřišti je 25 a v hledišti může být maximálně 1118 diváků.

Za pronájem hřiště se platí podle ceníků, které schválila rada. Na zimním stadionu je rovněž sportoviště až pro 350 osob na kolečkových bruslích. Pro individuální zájemce o bruslení na kolečkách je na zimním stadionu k dispozici pokladna.

Pokud přijdou rodiče s dětmi jako nebruslící doprovod, také musí zaplatit za vstup do haly podle ceníku. Zahrát in-line hokej na kolečkových bruslích je možné, ale jen v době vyčleněné jako „bruslení pro veřejnost s hokejkami".

CO ZAJISTÍ TECHNICKÉ SLUŽBY

Zaměstnanci Technických služeb se na zimním stadionu postarají o nainstalování sloupků a sítě badminton, dodržování měsíčního plánu, zapínání a vypínání osvětlení, převzetí hotovosti za pronájem hřiště, přidělení šatny, úklid, zamykání zimního stadionu, i o kontrolu předepsané obuvi, protože jsou zde zakázány kopačky s kolíky.

Také je zde zakázáno kouření i konzumace alkoholu v celém prostoru hřiště. V případě sportovních utkání za účasti diváků je organizátor utkání vždy povinen zajistit pořadatelskou službu.

UŽ CHYSTAJÍ DALŠÍ ETAPY

Aby mohl zimní stadion nabízet ještě modernější a rozsáhlejší služby, je nutné ještě dořešit požárně bezpečnostní prvky stavby.

„Abychom mohli zimní stadion využívat celoročně, rozšířili jsme kolaudační souhlas. V druhé etapě doplníme odvody kouře a dořešíme nouzové východy, na což máme v rozpočtu města 2,2 milionu korun. Tím bychom ještě letos měli splnit bezpečnostní normy, aby se na jižní tribunu mohly vrátit odmontované sedačky. Třetí etapa pak zahrnuje dokončení severní tribuny a doplnění zázemí," uzavřel místostarosta Michal Brunclík.

Krnovský zimní stadion je v lokalitě společně s fotbalovým stadionem, tenisovou halou, bike parkem, tenisovými kurty, sportovní halou, lehkoatletickým stadionem, kuželnou a bowlingovým centrem.

Tato síť sportovišť má velký potenciál, který ještě není plně využíván.