První školní den, prvního září, začíná naplno připravovat lední plochu zimní stadion Krystal Krnov. Během léta se na zimním stadionu prováděly nutné opravy a údržbové práce. Nyní nic nebrání tomu, aby se vytvořila kvalitní ledová plocha pro hokejisty i veřejnost.

„Letos začínáme mrazit stejně jako v minulém roce, prvního září. V minulých letech, před výstavbou haly, museli krnovští hokejisté jezdit trénovat do Opavy. Nyní mají i nejmenší příznivci populárního kolektivního sportu možnost trénovat od září v Krnově. Samozřejmě, že zabruslit si bude moci i krnovská veřejnost. Od září bude oficiálně v provozu již zkolaudovaná tribuna pro tisíc diváků,“ uvedl Štefan Ledvoň, ředitel krnovských technických služeb, které se o zimní stadion starají.

Hala je přínosem nejen pro krnovské sportovce, ale také pro milovníky zimních sportů z širokého regionu. Letos se začne hrát obdoba fotbalové ligy NEAFO – senior v podobě hokejové ligy Mikroregionu Krnovsko neregistrovaných hráčů.

Výhody haly oceňuje také šéf krnovské sportovní komise. „Krnov je rozvíjejícím se městem, které si zaslouží moderní sportoviště. Nový zimní stadion Krystal přilákal do haly spoustu zájemců o bruslení či hokej. Jsme rádi, že se nám podařilo podnítit vznik nové hokejové ligy Mirkoregionu Krnovsko, která bude sloužit mužstvům s neregistrovanými či vysloužilými hráči. Před několika lety si lidé mohli nechat o bruslení veřejnosti v září jen zdát. Nyní se tato možnost stala realitou,“ sdělil Libor Nowak, šéf sportovní komise města Krnova.