A byli to žáci místní andělskohorské základní školy, kdovybojoval nejcennější kovy a ukázal v závodech všem soupeřům záda. Na stupně vítězů vystoupili deváťáci Patricie Kubičíková a Petr Výmola, který je znám coby vynikající sportovec, hráč opavské florbalové ligy. Patricie Kubičíková zvítězila mezi snowboardisty a Petr Výmola vybojoval zlatou medaili mezi slalomáři.

Konkurence přitom byla veliká, olympiády se zúčastnilo na sto šedesát žáků z osmi základních škol z bruntálského regionu.

Konkurence se místní nebáli

O cenné kovy bojovali zástupci bruntálských škol Jesenická, Školní, Cihelní, Okružní, Základní a mateřská škola Andělská Hora a Základní škola a mateřská škola Karlovice a krnovských škol na Janáčkově náměstí a v Žižkově ulici. Krásné a slunné počasí si nejvíc užívali andělskohorští žáci. Právě pro andělskohorské žáky byla středa dnem nadmíru úspěšným.

„Naši soupeři přijeli v dosti početných družstvech, čímž měli oproti nám výhodu celkového počtu získaných bodů pro svou školu," řekl ředitel andělskohorské školy Jan Vavřík. Jeho svěřenci se však nenechali zaskočit, nasadili lyže a snowboardy a s chutí se soupeřům postavili.

„Jsme hrdí, že Patricie Kubičíková a Petr Výmola tak skvěle reprezentovali naši školu, která se bude postupně na sport více specializovat," dodal Vavřík.