Hlavní organizátor her Pavel Šprinz lituje, že počasí nevyšlo. „Moc nás mrzí, že opět nenapadl sníh. Na letošní hry se přihlásilo dvě stě sportovců z celého Mikroregionu Krnovsko. Doufal jsem do poslední chvíle, že sněhová pokrývka dodatečně napadne. Bohužel, včera jsem musel část her sportovně řečeno odpískat. Letos se však uskuteční hokejový turnaj. Ten obecní týmy již rozehrály na zimním stadionu Krystal v Krnově. Jeho finále se uskuteční příští pátek,“ uvedl Pavel Šprinz, starosta Holčovic.

Dle našich informací letos do závodů přihlásily své zástupce Řádové sestry z Města Albrechtic. Utkat se v zimních sportech chtěl i jeden sportovec z Japonska, který nyní bydlí ve Městě Albrechticích. Přihlášena byla spousta dětí. „Je pravdou, že se letos do soutěží přihlásili sportovci, do nichž bychom to neřekli. O to větší jsme měli z jejich zájmu radost. Protože přilákat co nejširší veřejnost, neregistrovanou ve sportovních klubech a oddílech, je smyslem celých her,“ pokračoval Pavel Šprinz.

V hokejovém turnaji podlehl v prvním předzápase výběr Krnova týmu z Města Albrechtic. Druhý předzápas odehraje na ledě krnovského zimního stadionu tým Lichnova proti celku Třemešné v úterý 5. února. Samotné finále se uskuteční v pátek 8. února od 10 do 15 hodin na stadionu Krystal v Krnově.

V pátek 8. února večer je připraven pro sportovce z okresu bohatý kulturní program přímo v Holčovicích. „Taneční zábavy jsme zrušit nemuseli. Takže se lidé mohou přijít alespoň pobavit,“ dodal Šprinz. V restauraci U Jana ve Spálené zahraje oblíbený krnovský zpěvák a muzikant Ivo Unčovský. Tancovat se bude i v restauraci Klára, kde vystoupí osoblažská kapela 2+1. Dle některých zdrojů připravují organizátoři již další hry. Velká změna by měla nastat zejména u hokejového turnaje, který by se měl změnit v hokejovou soutěž Mikroregionu Krnovsko a měl by se hrát v průběhu několika měsíců. To, zda se myšlenky podaří realizovat, však závisí na finančních prostředcích.