Městský úřad v Bruntále prochází největšími organizačními změnami za posledních osm let. Největší reforma od roku 2003 s sebou přináší snížení počtu zaměstnanců a zároveň úsporu nákladů na provoz úřadu.

„Dochází ke snížení stavu zaměstnanců, což by se ale nijak nemělo dotknout kvality poskytovaných služeb. Naopak, účelem změn má být zvýšení efektivity práce na radnici,“ řekl mluvčí bruntálského městského úřadu Jiří Ondrášek.

Změny k 1. březnu přišly s novým organizačním řádem a novou organizační strukturou města. Radnice zrušila dva odbory, konkrétně odbor dopravy a silničního hospodářství a odbor školství, kultury a památkové péče.

„Neznamená to ale, že se zaniklými odbory a odděleními zaniká jejich agenda. Přechází na nově koncipované a pojmenované odbory, a to správní odbor, odbor životního prostředí, silničního hospodářství a zemědělství a odbor správy majetku, kultury a rozvoje města,“ uvedl mluvčí Ondrášek.

Změn na radnici je od začátku března mnohem víc, takže než se na úřad vydáte řešit své záležitosti, raději se na internetových stránkách města přesvědčte, kam vlastně jít.