Atrakcí Krnova se letos stala slunečnice, kterou si do zahrádky před svým domem v rušné Revoluční ulici zasadil senior. Zatím se příběh krnovské slunečnice s pohádkou o obrovské řepě jakž takž shoduje. Starý pán na jaře 2019 zasadil z Krnově více semínek a ze všech mu vyrostly slunečnice běžné výšky do tří metrů.

Jen jedno semínko, které dopadlo do zvlášť prohnojené půdy mezi rajčata, mu dopřálo slunečnici vysokou až do prvního patra. Koncem srpna mega slunečnice už pomalu atakovala pětimetrovou hranici. Pán, který si chtěl vypěstovat krmivo pro ptáky, nedokázal k tak gigantické slunečnici vymyslet dostatečně bytelnou oporu.

close Krnovská slunečnice, která se stala atrakcí rušné Revoluční ulice, měří přes 4,5 metru. info Zdroj: Deník / František Kuba zoom_in

Zatímco většinu zemědělců a zahradníků potěšil příchod deště po suchém létě, našli se i takoví, kteří nadávali na popraskaná rajčata a jablka, která nezvládla prudkou změnu. Rozmáčená půda navíc změkla a to se stalo osudným obří krnovské slunečnici.

Kořeny ji už v kypré hlíně neudržely, takže se vyvrátila vlastní vahou. Přestože obří slunečnice už nedosahovala do patra, stejně ji Krnované chodili obdivovat. I v nakloněné poloze dál zůstávala vyhledávanou atrakcí Revoluční ulice. Až do sklizně.