Druhý ročník sportovního dogtreku nazvaného Zde jsou lvi pořádá Libuše Kotková z Alfy mezi 30. dubnem a 3. květnem v domovské Liptani na Osoblažsku.

Dogtrek nebo též dog trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Je to orientační pochod se psem.

Účastníci se projdou i částí Jeseníků, během cesty potkají zámky Slezské Rudoltice, Dívčí Hrad, zříceninu hradu Bohušov, rozhlednu Strážnice i kostel Panny Marie v Liptani, který je památkou chráněnou mezinárodní organizací UNESCO.

Libuše Kotková toho však má pro pejskaře připraveno daleko více. Závody psů v plavání se uskuteční na Slezské Hartě 26. června, canisterapeutický tábor na hotelu Paramon v Suché Rudné proběhne mezi 3. a 10. červencem. Agility tábor pro děti a mládež chystá Libuše Kotková od 17. do 31. července, 14. srpna následují závody psů v plavání v Praze. Jedenáctý ročník výstavy voříšků Miss Alfa chystá 4. září, v létě v Bruntále závody psů ve skoku do vody, takzvaný dock diving.

„Ráda bych ještě upozornila na to, že bude opět celé léto v provozu psí hotel,“ uvedla Libuše Kotková. Zájemci mohou zjistit podrobnosti na www.canisterapie.net . Alfa zároveň hledá domov pro dva týrané pejsky, o nichž se lze dočíst na http://www.canisterapie.net/hd.php . Jsou tam i fotografie štěňátek.

„Oba jsou ještě štěňaty, jeden asi roční, druhý tak osmiměsíční. Opravdu nutně potřebují své pány. Mušketýr Athos už je umístěný, zbývá Porthos a Aramis,“ sdělila Kotková.