Letos zaznamenali pořadatelé velký zájem posádek, takže se na některé ani nedostalo. Soutěžit bude třiatřicet posádek nejen z Bruntálska a obcí okolo Slezské Harty, ale dorazí i z Ostravy, Opavy a z Brněnska. Vzhledem k tomu, že v rozplavbách závodí každý s každým, čeká návštěvníky celodenní podívaná.

V sobotu se začíná v 9 hodin.

„V sobotu bude živá hudba, letos chceme udělat táborák, pokud nám to vítr a podmínky dovolí. Lidé loni po ukončení závodů chtěli ještě nějaký program," řekl ředitel závodu Pepa Fiedler. Pro děti bude připraveno malování na obličej, na místě se chystá i soutěž v pojídání tyčinek.

Posádky dračích lodí se utkají v dráhách na dvě stě metrů a na kilometr. Soutěžit ale budou i o nejatraktivnější kostým bubeníků. Protože jde hlavně o zábavu, v nejrůznějších kostýmech nastupují i celé posádky. Program závodů začíná v Leskovci už v pátek, posádky zde mají povinné tréninkové jízdy, večer bude následovat pro veřejnost promítání letního kina a diskotéka.

„Letos je to třetí ročník. Jako soutěž o pohár Mikroregionu Slezská Harta se závod pojede podruhé. Na ty nejlepší čekají medaile a pohár pro vítěze," informoval Fiedler.

Závod má i své věrné účastníky, na startu se objeví Světlohorské tsunami a posádka Leskovec. Ti soutěží v každém ročníku.