„Základem je jednoduchost a dostupnost pro běžného modeláře, který nechce investovat velké peníze do zatím drahých GPS systémů. Vzhledem k cenám zařízení umožní účast na soutěži i mladším pilotům, pro které je pořízení kompozitových modelů už tak značná finanční zátěž,“ říká Miroslav Hlaváček, ředitel soutěže. Pravidla Krnovkého trianglu už jsou zveřejněna. Jsou dány počty obletů, časový limit, rozměry modelů. Drobné detaily doladí modeláři přímo před závody na krnovském letišti.

Soutěž se bude odvíjet také od běžně platných mezinárodních pravidel. O tom, že diváci nepřijdou o jedinečnou podívanou, svědčí také velikost soutěžních modelů. Jejich rozpětí by nemělo být menší než tři metry. Diváci tak ze země mohou bez problémů sledovat, jak se který závodník potýká s tratí a větrnými proudy. Závodí se zejména kvůli vysoké náročnosti na trojúhelníkové trati, která je dle ředitele závodu také bezpečnější, jelikož by na jednoramenné trati mohlo docházet k čelním střetům modelů. Těch bude při soutěži ve vzduchu i deset najednou.

„Piloti si budou volit čas startu podle svého uvážení a vývoje počasí. Počítáme s tím, že budou vyhlášena dvě nebo tři soutěžní kola, přičemž každé bude trvat několik hodin. Na soutěž přijede několik desítek pilotů s modely,“ uvádí Miroslav Hlaváček. V rámci doprovodného programu Krnovského trianglu bude ve vzduchu k vidění akrobacie letadel. Organizátoři zvou všechny na jedinečnou podívanou. „Na soutěž se sjedou závodníci z celé republiky i zahraničí a určitě se bude na co dívat. Proto chci pozvat nejen kluky, ale také tatínky, dědečky a všechny milovníky modelů na letiště do Krnova. Vstupné je zdarma,“ dodává ředitel soutěže Hlaváček.