Do Krnova se po roce vrací Závod míru U23, kterého se účastní nejlepší cyklisté do 23 let z celého světa. Na jesenických silnicích budou usilovat o body do Světového poháru.

„Kromě exhibičního startu Dominika Haška se diváci mohou těšit také na vystoupení skupiny Premier a mnoho atrakcí pro děti, včetně skákacího hradu či soutěží o ceny,“ vyjmenovává Kristýna Kutálková z krnovské radnice, která je jedním z partnerů cyklistického závodu.

V Krnově v 15.30 hodin začne koncert kapely Premiér, která se navzdory svému jménu zajímá víc o práci hrobařů než o úspěchy Andreje Babiše. Stejně tak skákací pirátská loď pro děti nemá nic společného s Piráty Ivana Bartoše.

Kapela Premier to rozjede v Brumově-Bylnici

Druhá etapa zítra odstartuje na jesenickém náměstí. Peloton se následně vydá na pouť dlouhou 133 kilometrů přes Ramzovské sedlo a Skřítek do Rýmařova. Tam už bude čekat Premier a pirátská loď.

Další den se cyklisté vrátí do Krnova, kde opět z Hlavního náměstí odstartuje takzvaná královská etapa, dlouhá 151 kilometrů. V jejím závěru závodníky čekají hned dva náročné výjezdy k horní nádrži vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

Nejdelší bude 9. června závěrečná čtvrtá etapa, která bude křižovat napříč Jeseníky. Start se uskuteční na Masarykově náměstí v Jeseníku, odkud se peloton vydá směrem k Javorníku a zvlněným terénem podél polské hranice do Mikulovic. Následně závodníky čeká náročná horská prémie na Rejvízu, odkud už nebude ani kilometr roviny. Finále závodu opět obstará náročné dvoukilometrové stoupání s cílem v jesenických lázních.

„Trochu jsme přitvrdili a musím říci, že to bude ku prospěchu. Máme nové horské prémie Třemešek, Jelení a Kostelní vrch, které společně s těmi z minulých let dostatečně prověří letošní peloton,“ popisuje Jaroslav Vašíček ze společnosti Jesenická cyklistická z.s., která je jedním z organizátorů závodu, a dodává, že startovní listina je jako vždy nabitá a ze světové špičky by neměl chybět prakticky nikdo.