Na nevyhovující stav zastaralých městských lázní a krnovského koupaliště upozorňují už řadu let nejrůznější ankety a sondy do veřejného mínění. Loni na fóru zdravého města tento problém obsadil první příčku v žebříčku deseti největších problémů Krnova.

Zasedání zastupitelstva zahájí prezentace koncepční studie, která navrhuje rozšíření a modernizaci Městských lázní Krnov, a kterou zpracovala chebská projekční kancelář Wach.

Tato firma, která se specializuje výhradně na projektování bazénů, ve své studii počítá také s vybudováním venkovních bazénů. Tohoto kroku se již dříve zastupitelé obávali kvůli blízkosti komínu tepláren Dalkia, který v minulosti už nejednou tuto lokalitu zamořil spadem popílku.

Také váhali, zda vybudování venkovních bazénů městských lázní automaticky neznamená uzavření tradičního krnovského koupaliště na Zlaté Opavici. Toto koupaliště je oblíbené díky umístění v klidové zóně na kraji města, ale už akutně potřebuje rekonstrukci.

Zda je to krok správným směrem, by měla vyhodnotit diskuze zastupitelů i veřejnosti.

V programu zastupitelstva bude následovat úprava rozpočtu a běžné záležitosti, mezi nimiž stojí za pozornost například prodej Steuerovy vily na Zacpalově ulici. Honosnou továrnickou vilu, v níž dříve sídlilo městské informační a kulturní středisko, se město marně snaží prodat už řadu let.

Čekání na dotace

Oddíl zápasu TJ Lokomotivy Krnov netrpělivě očekává, zda mu zastupitelé schválí mimořádnou dotaci z rozpočtu města na účast na mistrovství světa seniorů.

Základní škola na Janáčkově náměstí se sice raduje z nové tělocvičny, ale současně čeká, jak dopadne její žádost o doplnění ochranné sítě, aby míče nepoškozovaly čerstvě vymalované stěny. Budou zde znovu představeny projekty Obnova historické aleje Stará Ježnická po tornádu a Podpora biodiverzity botanicky a zoologicky cenného území bývalého vojenského areálu v Chomýži, na které město žádá dotace.

Zastupitelé mají na programu také změny pravidel při prodeji městských pozemků.

Některé pozemky zlevní

„Například cena pozemků, které jsou hospodářsky nevyužitelné a těžko přístupné, jako neplodná půda, meze, rokliny, močál, bažina či skála, by měly klesnout ze současných 40 na 25 korun za metr čtvereční," uvedla vedoucí odboru správy majetku města Lenka Andršová a dodala, že oproti současným pravidlům se v novém pojetí už nepočítá s prodejem pozemků v zahrádkářských osadách.

Ani tímto bodem nebude program zasedání zastupitelstva města vyčerpán. Zastupitelé se například opět vrátí k červnovému tornádu. „Budeme zastupitele informovat, že město již obdrželo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jež má pomoci občanům, jejichž obydlí poškodilo tornádo, a můžeme tak žadatelům, kteří již doložili všechny potřebné doklady, příspěvek vyplácet," uzavřela starostka Krnova Alena Krušinová.