Bylo mu 65 let. Všichni uctili jeho památku minutou ticha. Poslední rozloučení s Jaroslavem Vrzalem proběhne v sobotu 29. března od 10 hodin ve smuteční síni krnovského hřbitova.

Shodou okolností byl letos na základě ankety Jaroslav Vrzal vyhlášen osobností Krnova, ale kvůli podlomenému zdraví už si toto ocenění nemohl převzít osobně. Kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu se také nedávno musel vzdát mandátu radního.

Jaroslav Vrzal jako předseda Městského národního výboru, a pak ve funkci krnovského místostarosty patřil, k nejvýraznějším krnovským politikům předlistopadové i polistopadové éry. V každých volbách vedl celookresní tabulku kandidátů s nejvyšším počtem preferenčních hlasů a jen těžko bychom hledali politika, který v Krnově zanechal tak výraznou stopu.

Mezi spolupracovníky byl Vrzal pověstný zejména svým extrémním pracovním nasazením, entuziasmem a zapálením pro věc. Nedokázal odpočívat ani v době, kdy se začala projevovat jeho nemoc. I při hospitalizaci v nemocnici si nechával posílat podklady pro zasedání rady a zastupitelstva.

Hodnocení Jaroslava Vrzala je z mnoha důvodů rozporuplné. Jeho oponenti mu vyčítali zejména jeho komunistickou minulost. Na jedno volební období dokonce celá krnovská ODS složila zastupitelské mandáty na protest proti jeho návratu do čela samosprávy. Jako místostarosta musel čelit pokusům o odvolání, ale při hlasování o nedůvěře vždy obstál.

Za největší úspěchy Jaroslava Vrzala je považována záchrana krnovského kostela sv. Ducha nebo rozvoj krnovské průmyslové zóny. Výrazně se angažoval při prosazování velkých nadregionálních projektů jako jsou obchvat Krnova, přechod Bartultovice, nebo přehrada Nové Heřminovy.

Po minutě ticha byla prvním bodem na zasedání zastupitelstva veřejná volba nového radního, který nahradí Jaroslava Vrzala. Stal se jím Jaroslav Pavelek z ČSSD.