Vedoucí odboru ekonomiky a financí Marie Můčková se už pomalu chystá na zasloužený odpočinek. Uběhlo celé čtvrtstoletí od chvíle, kdy ekonomka Marie Můčková nastoupila na radnici jako referent odboru místního hospodářství.

V roce 1995 Můčková pracovala na kontrolním oddělení a v roce 1999 byla jmenována do funkce vedoucí odboru ekonomiky a financí. Přestože se za tu dobu na radnici střídali levicoví i pravicoví starostové a místostarostové, všichni si vážili Marie Můčkové jako loajálního úředníka a profesionála ve svém oboru.

Také v zastupitelstvu se střídaly různé strany a hnutí, kterým Marie Můčková stále znovu vysvětlovala jak se vyznat ve složitých kolonkách, tabulkách a číslech rozpočtu.

Na posledním zasedání Marie Můčková naposledy předstoupila před zastupitele jako vedoucí odboru, aby jim vysvětlila jak se do rozpočtu promítne budování infrastruktury průmyslové zóny, rekonstrukce bytových domů v ulici Staré, výměna oken v bytech na E. Hakena 1 a náměstí Minoritů 20 i ve stacionáři Benjamin nebo na kolik peněz přijde rekonstrukce polikliniky a oprava chodníku v ulici Boční.

Zastupitel Ladislav Sekanina (KSČM) si počkal až budou schváleny úpravy rozpočtu a pak zaskočil Marii Můčkovou krásnou kyticí.

„Paní Můčková se může každému podívat zpříma do očí, protože pracovala k naší spokojenosti. Tak bychom jí za to chtěli poděkovat a popřát do dalších let hodně zdraví a spokojenosti, ať si užije vnoučat," rozloučil se s Marii Můčkovou Sekanina za bouřlivého potlesku všech zastupitelů i úředníků.

„Také já vám děkuji za spolupráci a určitě tu na jednání zastupitelstva nejsem naposledy. Jen si přesednu od stolu vedoucích odborů na židli vedle pana Zábrodského, a pak budeme jako veřejnost občas hovořit na mikrofon při hovorech s občany," slíbila Můčková zastupitelům.

„Marie Můčková svou pracovní kariéru končí 15. 7. 2015. Vedení úřadu se s ní ale rozloučí až v polovině srpna, protože prvních 14 srpnových dnů bude na úřadě ještě předávat agendu odboru svému nástupci. Tím je Josef Hranec, který nastoupí do funkce 1. srpna.

Josef Hranec na MěÚ Krnov přichází z odboru kontroly, interního auditu a bezpečnosti Magistrátu města Opavy," doplnila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.