Na posledním setkání krnovského zastupitelstva v současném složení před říjnovými komunálními volbami se zájemci dozvědí, jak pracuje komise zástupců Krnova pověřená jednáním s Povodím Odry. Úkolem této komise bylo navázat na jednání v letech 2010 a 2011, kdy veřejnost vznášela připomínky k plánovaným protipovodňovým úpravám v Krnově. Na základě veřejné diskuse pak zastupitelé definovali a schválili na tři desítky konkrétních požadavků.

V Krnově nastala specifická situace, protože stavbu protipovodňových hrází je nutné koordinovat nejen s Polskou republikou, ale také se stavbou obchvatu Krnova. Už příští rok by mohla začít stavba krnovské nádrže nad Fügnerovou ulicí.

Krnov má od soboty 1. září první pumptrackovou modulární dráhu. Sportovci ji mohou užívat celoročně. Byla vybudována vedle dopravního hřiště u SVČ Krnov.
Víte, co je pumptracková dráha? Otevírá se v Krnově

Kromě protipovodňové ochrany čekají zastupitele Krnova také další body programu, které se týkají například rozpočtu a přínosů ze schůzí rady města. Krnovští zastupitelé mimo jiné projednají podmínky dotačních programů pro rok 2019, žádost společnosti PRIOR, obchodní domy, o odkoupení spoluvlastnického podílu města v areálu Prioru, nebo smlouvu s firmami, které chtějí koupit část pozemku v průmyslové zóně v Červeném Dvoře.

Krnovské zastupitelstvo schválilo třicet požadavků, které je chce zapracovat do projektů protipovodňové ochrany města. Radní schválili komisi pro jednání s Povodím Odry (na snímku), která na plnění požadavků dohlíží.Zdroj: Deník / František KubaKrnovské zastupitelstvo schválilo třicet požadavků, které je chce zapracovat do projektů protipovodňové ochrany města. Radní schválili komisi pro jednání s Povodím Odry (na snímku), která na plnění požadavků dohlíží.Autor: Deník / František Kuba

Jedná se o společnost DM HERMES Trade, jež má zájem o 16 714 metrů čtverečních, a firmu RETIS Group. Ta chce pro svůj podnikatelský záměr využít 6 512 metrů čtverečních.

„Infrastrukturu v průmyslové zóně jsme stavěli se státní dotací, proto smlouvy musela schválit meziresortní komise. Nyní jsme souhlas ministerstva obchodu a průmyslu i CzechInvestu získali a nic tak už nebrání tomu, aby smlouvy s investory mohly být uzavřeny,“ uvedl krnovský místostarosta Jan Krkoška (ANO).

Zastupitelstvo dále rozhodne, jestli město Krnov prodá za dva miliony korun jednu z budov bývalé školy v Kostelci. Ty jsou už řadu let nevyužité. Tu chce koupit zřizovatelka soukromé školy MŠ a ZŠ Klíček, aby mohla rozšířit svou činnost o druhý stupeň základní školy. Ke schválení bude zastupitelům předloženo také návrhy na úpravy rozpočtu. Ve výdajích objevují i nové akce jako výstavba parkoviště v ulici U Nových staveb, rekonstrukce části cyklostezky v Chomýži nebo oprava chodníku v ulici Partyzánů.

Výročí liptaňské tragédie provází akce s letadlem Jak-3 a tankem T-34.
Výročí liptaňské tragédie provází akce s letadlem Jak-3 a tankem T-34