Pomněnky nás svým pojmenováním nabádají, abychom nezapomněli. Také německý název „Vergissmeinnicht“ nebo anglický „forget-me-not“ v přímém překladu znamená „Nezapomeň-na mne“. To je důvod, proč Pomněnková slavnost v zámeckém parku vrací návštěvníky do časů šlechticů Keil von Eichenthurn. Díky nim Hynčice u Města Albrechtic proslavilo zámecké zahradnictví s oranžerií a skleníky.

Pomněnková slavnost je také příležitost představit téměř zapomenuté odrůdy rajčat a fazolí, na které se specializuje Alena Křištofová. Její rodina se nadchla pro chovatelství, takže návštěvníci zámeckého parku se mohou potěšit pozorováním holubů, králíků a drůbeže. Role průvodce v zoo koutku se ráda ujme fenka Lilie, která se rovněž nadchla pro chovatelství. S téměř mateřskou láskou pečuje o slepičky, aby se nezaběhly moc daleko od kurníku. Komu nestačí drůbež a králíci, má zde k dispozici také koně.

Větrné elekrárny na katastru Kobylé nad Vidnavkou.
Jesenicko jako elektrárna severu? Přibýt mají další větrníky a solární parky

Pomněnkovou slavnost ve stylu první republiky samozřejmě provází také staré pozapomenuté šlágry v podání AV Blues & Swing. Nedávná vichřice sice natropila v zámeckém parku pořádnou paseku, ale na druhou stranu děti letos ocení skákání anebo honičku po hromadách dřeva a tlustých stoletých kmenech. Nafukovací skákací hrady dnes už mají všude, ale tradiční zábavu na hromadách dřeva zažijí děti jen v Zámeckém parku.

Pro Lesy ČR je Pomněnková slavnost příležitostí pozvat veřejnost na ukázkovou lekci lesní pedagogiky. Nechyběly ani odborné informace, jak sledovat kvalitu vody. Protože Alena Křištofová je nejen zahradnice, ale také skvělá kuchařka, vyhlásila Soutěž o nejlepší bábovku. Vystavené fotografie představily historii zámku, vily Brunner, oranžerie, zahradnictví, zámeckého parku i sídla rodu Keilů.