Odpoledne plné sportu, legrace a soutěžního zápolení si užily děti z několika základních škol z Krnova a okolí ve středu 4. května, kdy proběhl již čtvrtý ročník Netradičních olympijských her školních družin.

Tyto hry se konají pokaždé na jiné škole, letos je pořádala Základní škola Janáčkovo náměstí Krnov. „Olympiáda se konala v naší sportovní hale a zúčastnilo se jí devět škol z regionu kromě žáků z krnovských škol přijely také děti navštěvující družinu v Lichnově, Zátoru, Branticích, Úvalně a Městě Albrechticích," představila účastníky hlavní organizátorka Miluše Košinarová.

SPORTOVCI A FANOUŠCI

Zahájení zpestřilo vystoupení skupiny Flash Krnov a školního pěveckého sboru. „Pak už se 72 malých sportovců prvních až čtvrtých tříd pustilo do soutěžení v deseti netradičních disciplínách museli například zvládnout matematický úkol a odnést kužel s příkladem na správný výsledek, prolézt obručí celé družstvo spojené za ruce, se lžíci na šňůrce dostrkat papírovou kouli na metu nebo se trefit míčem do basketbalového koše…

Děti byly moc šikovné a hlavně si to užívaly. Na tribuně je povzbuzovali spolužáci, rodiče a další fanoušci. Nálada v hale byla úžasná," popsala atmosféru olympiády Miluše Košinarová.

„Užili jsme si závody, skvělou organizaci a prožili jsme bohatý, úžasný den," potvrdila její slova Jarmila Foksová, vedoucí vychovatelka ze zátorské základní školy, kde olympiádu pořádali v roce 2014.

„Také letos jsme se pečlivě připravovali a pro děti z prvního stupně jsme uspořádali nominační olympijské hry. Znovu jsme se přesvědčili o tom, jak máme soutěživé a nadšené děti. Do Krnova jsme jeli s očekáváním a zdravou nervozitou. Velké díky za skvělé čtvrté místo patří nejen sportovcům, ale nepřehlédnutelnému týmu našich roztleskávaček, které nikdo hlasově nepředčil.

Už teď se těšíme na příští rok v Úvalně, kde se doufám, opět bude hlasitě povzbuzovat," doplnila Foksová.

VÍTĚZOVÉ A CENY

Akci podpořili účastí také hosté, a to místostarosta Jan Krkoška a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavlína Říhová. V závěru se jako na každé správné olympiádě vyhlásili vítězové a předaly ceny, které se díky štědré podpoře sponzorů podařilo zajistit.

„Je dobře, že i v dnešní době, kdy se stále mluví o tom, že každý jen sedí u počítače, je vidět, že děti mají pohyb a sport rády a umí si to užít," uzavřela Miluše Košinarová.

Vítězové Netradičních olympijských her školních družin1.-2. místo ZŠ Janáčkovo náměstí
1.-2. místo ZŠ Dvořákův okruh
3. místo ZŠ Žižkova
4. místo ZŠ Zátor
5. místo ZŠ Lichnov

Gabriela Mathiasová