VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostka Krnova slíbila, že zákazy vjezdu u koupaliště zmizí

KRNOV - Motoristy, kteří navštěvují krnovské koupaliště a zahrádky, před měsícem nepříjemně překvapil zákaz vjezdu od Petrovické i od Karáskovy ulice.

31.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Zámečník

Na Karáskově ulici vhodná místa pro odstavení vozidla chybí a pokud někdo zaparkuje na Petrovické u zimního stadionu, čeká ho kus pěší chůze po frekventované silnici bez chodníku.

Podle starostky Renaty Ramazanové byl proces osazení zákazových značek plný paradoxů a slíbila, že v nejbližší době budou odstraněny. „Dopravní situaci kolem koupaliště a zahrádek je třeba řešit komplexně. Není možné někde zavést zákaz vjezdu a nemít přitom zajištěné odstavné plochy a bezpečné přístupové cesty.

Hlavní problém je v tom, že auta u koupaliště parkují pod stromy na nezpevněné ploše v místech, kde je hranice ochranného pásma vodního zdroje. Když jsem si prošla proces, který předcházel osazení značek zákaz vjezdu, občas mi nad tím zůstával rozum stát,“ řekla starostka Renata Ramazanová.

Vše začalo tím, že na rozpor mezi parkováním aut a režimem ochranného pásma prameniště v roce 2001 upozornil okresní úřad. V roce 2006 zase upozornila na tento podnět okresu ředitelka Krnovských vodovodů a kanalizací (KVaK). „Ze strany KVaK přišel podnět, že existuje stanovisko okresního úřadu, kterým by se město mělo zabývat. Zákaz vjezdu rozhodně nebylo jediné řešení, jak dopravu uvést do souladu s ochranou vodního zdroje. Odbor dopravy chtěl už v červenci 2006 situaci řešit, ale protože na koupališti i na zahrádkách byla sezona v plném proudu, bylo rozhodnuto odložit to na vhodnější dobu. Bohužel na problém se zapomnělo a celý podzim, zimu a jaro se nic nedělo, až se tam letos v dubnu těsně před začátkem nové sezony objevily ty nešťastné značky,“ zrekapitulovala případ starostka Renata Ramazanová.

Zákaz vjezdu připouští výjimku „mimo zásobování“, tedy zastavení na nezbytně nutnou dobu k naložení a vyložení materiálu. Autům zahrádkářů zde tedy umožňuje zastavení, ale ne stání. „Rada se usnesla, že dopravní situaci v této lokalitě je potřeba řešit komplexně. Bylo rozhodnuto kritizované svislé značení pro letošní sezonu odstranit a k problematice se vrátíme na podzim. Musíme nejdříve mít připravený systém parkovacích ploch tak, aby se nenarušila dostupnost koupaliště, bezpečnost pěších, ani atraktivita koupaliště,“ dodala starostka.

Jako řešení přichází v úvahu vybudování velkého parkoviště na opačné straně Petrovické ulice, zpevnění štěrkových ploch před koupalištěm a zajištění před úkapy z aut.

31.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Simona Marienková

Simona Marienková: Snažím se v dětech probudit emoce

Úvalenští už nemusí na Petřín. Vybudovali si stejně velký vlastní zrcadlový labyrint. A redaktoři Deníku se v něm málem ztratili.

V Úvalně postavili nové zrcadlové bludiště

Jurečka sliboval lepší komunikaci s Heřminovy

Končící ministr zemědělství Marian Jurečka při návštěvě Nových Heřminov nabídl obci lepší komunikaci. Uspěla jeho iniciativa?

Projekt Nejde jen o prsa

O prevenci zhoubných nádorových onemocnění v Krnově už mnoho let usilují členky sdružení pacientek po prodělané rakovině prsu Onko Niké.

Nová silnice vede z polské strany až pod Biskupskou kupu

Lesníci z polského Prudniku dokončili největší investici do lesních komunikací v posledních letech.

Sezona v Karlově začne večerním lyžováním

Vychutnat si jízdu na zasněženém svahu mohou už v pátek lyžaři v Karlově. Lyžařské středisko Ski Aréna Karlov právě zahajuje sezonu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT