V uplynulých desetiletích byl nepostradatelnou součástí programu na všech dětských dnech stánek s klobásami a pivem, aby se tam ani rodiče nenudili. Shodou okolností to byly právě Krnovské opravny a strojírny KOS, kdo v červnu jako první v Krnově uspořádal velkolepý Den dětí se stovkami návštěvníků. A s pivem.

Akce v KOS se odehrála v prvních dnech platnosti nového zákona, který zakazuje prodej alkoholu na akcích určených převážně pro děti, neboli pro osoby mladší než 18 let. Naštěstí nový zákon obsahuje klíčové slovíčko „převážně". Je totiž jasné, že na podobné rodinné akce pro širokou veřejnost vždycky přijde o něco více dospělých než dětí.

Proto pak už nelze s jistotou tvrdit, že spadají do kategorie akcí „převážně pro děti". Díky tomu oblíbený stánek s frontou na pivo a klobásy nechyběl ani na této červnové akci v KOS.

Nejspíš také pro ostatní tápající organizátory zábavných programů pro veřejnost bude inspirativní vědět, že v Krnově se o víkendu čepovalo pivo do kelímků na akci oficiálně nazvané Den dětí / Den otevřených dveří.