Kdo by ale očekával, že se dobrovolnického dne zúčastní hlavně studenti se zájmem o sociální oblast, nebo třeba zastupitelé, mýlil by se. Za klienty domova přišli hlavně aktivní senioři a ze zastupitelů přišel jen jeden.

„Divím se, že jsem tady jediný zastupitel, problémy domova jsme se toto volební období zabývali na několika zastupitelstvech, myslel jsem, že kolegové tuto příležitost zjistit, jak to tady chodí, využijí, pozvánku jsme dostali všichni,“ uvedl Petr Vartecký (KSČM).

Stejně jako Dagmar, Jiřina, Martin, Zdeňka a další dobrovolníci, absolvoval se seniory den nabitý aktivitami: v reminiscenční místnosti se vzpomínalo na to, jak se dříve nakupovalo, ve velkém sále probíhalo cvičení, a vůbec nevadilo, že se přitom sedí na židli nebo na vozíčku…

V další místnosti si skupinka zavzpomínala na průvody a vyrobila mávátko. Pak společný oběd, krátké vydechnutí a další aktivita, u které se zaměstanaly ruce i hlava.

„Moc se mi líbila vzpomínková místnost, senioři se zapojovali, jejich vzpomínky jsou zajímavé, bylo to hezky pojaté. Myslím, že to je to, co klienti nejvíce potřebují: komunikaci,“ zhodnotila dopolední program Dagmar Remešová, jedna z dobrovolnic, která přišla proto, že má v domově bývalou sousedku.

„Ztratila se mi a pak jsem ji našla tady, pravidelně ji navštěvuji. Chtěla jsem se o domově dozvědět něco více,“ doplnila. Odcházela spokojená.