VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrady a hřiště u všech školek zpřístupní veřejnosti

Krnov - Zahrady s hřišti všech devíti mateřských škol, u kterých je město Krnov zřizovatelem, se letos otevřou v odpoledních hodinách a o víkendech veřejnosti. Zároveň město na jaře začne s jejich úpravami.

5.3.2009
SDÍLEJ:

Zahrady mateřských škol v Krnově byly až do loňského roku pro veřejnost zcela uzavřeny. Ani dnes nepůsobí na kolemjdoucí právě přívětivým dojmem prolézačky obehnané ostnatým drátem a zákazy vstupu. Foto: DENÍK/Fidel Kuba

K tomuto účelu je v městském rozpočtu již vyčleněn jeden milion korun. Město tímto krokem pokračuje v loni zahájeném projektu Otevřená hřiště, který zpřístupnil rodičům s dětmi hřiště u čtyř mateřských škol.

„Jednalo se o mateřské školy Albrechtická, Bruntálská, Jiráskova a Žižkova, tedy školky, které jsou tak trochu na periferii města. Hřiště byla otevřena ve všední dny od 16 do 19 hodin a o víkendech od 14 do 19 hodin. Každé mělo svého správce, který dohlížel jak na bezpečnost dětí, tak na to, aby děti byly v doprovodu rodičů a nedocházelo k poškozování majetku města,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru školství, kultury a sportu.

Loňské investice do projektu činily sto tisíc korun, za které byly u každého otevřeného hřiště provedeny úpravy sociálních zařízení. V letošním roce by měla být ve stejném režimu zpřístupněna hřiště ve zbývajících mateřských školách na ulici Svatováclavské, Hlubčické, Gorkého, Mikulášské, náměstí Míru a Karla Čapka.

Cílem projektu Otevřená hřiště je zajistit pro děti bezpečné hrací plochy a prostředí. Řada dětských hřišť a sportovišť v minulosti vznikala chaoticky a často bez souhlasu města Krnov jako majitele pozemků. Poté, co hřiště už dávno dosloužila, se ukázalo, že nevyhovují současným normám a mohou být dětem i nebezpečná. „Takových hřišť jsme ještě vloni měli přes osmdesát. Jejich údržba stála každoročně přibližně půl milionu korun a nebyla na těchto zařízeních moc vidět. Jedno hřiště se opravilo, a než se dalo do pořádku další, tak jsme mohli opravovat to první,“ řekl Vlastimil Štverák.

Tím, že město nabídlo rodičům s dětmi možnost využít hřiště v mateřských školách, může pokračovat s likvidací dětských hřišť a plácků, které byly nejvíce zdevastované a už téměř nevyužívané.

„Vloni jsme jich odstranili patnáct a v likvidaci dalších budeme pokračovat i v letošním roce. Zároveň ale také budeme jiná hřiště opravovat. Naším cílem je, ať na území města máme šestnáct až dvacet volně dostupných hřišť, která budou mít všechny potřebné revize, bezpečná dopadiště a budou odpovídat evropským normám. Z takových hřišť pak snad budou naše děti odcházet nezraněné a ve statistikách úrazů dětí na dětských hřištích město Krnov nebude figurovat,“ dodal Vlastimil Štverák.

Údržba dětských hřišť letos město Krnov přijde na 700 tisíc korun, dalších 150 tisíc korun bude stát likvidace nevyhovujících hřišť.

Autor: František Kuba

5.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se RUDOLF JANČO, narodil jsem se 3. ledna, při narození jsem vážil 2915 gramů a měřil 49 centimetrů. Moje maminka se jmenuje Kateřina Výmolová a můj tatínek se jmenuje Rudolf Jančo. Bydlíme v Nové Vésce-Staré Město.
8

Děti narozené v krnovské nemocnici

Měřením sněhové pokrývky se určuje míra lavinového rizika.  Předpověď počítá i o víkendu v Jeseníkách se třetím stupněm lavinového nebezpečí. Zásadou je nevstupovat na příkré svahy se sklonem nad 35 stupňů. Nebezpečná místa již tvoří souvislý celek.

Zraněný lyžař se z laviny vyhrabal sám

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Obchvat Krnova: řada otázek bez odpovědi

Sál sv. Ducha se do posledního místa zaplnil občany, které zajímá obchvat Krnova. Nic moc se nedozvěděli a své zklamání dávali hlasitě najevo.

Martin Kolomý potřetí dojel na pódiu

Kamionový jezdec z Bruntálska Martin Kolomý na Dakaru dál válí. Etapa mezi argentinskými městy Fiambalá – Chilecito – San Juan se mu povedla na výbornou. Nakonec s odstupem více než čtyř minut dojel druhý za Nizozemcem Van Genugtenem na Ivecu, ale během této etapy sahal i po vítězství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>