„Není to jediná akce, která ve městě teď probíhá, ale tahle mi opravdu dělá vrásky na čele ze všech nejméně. Problémy, které se občas vynoří, se nám daří operativně řešit,“ řekl vedoucí odboru správy majetku a rozvoje města Marian Hvorecký.

Ulice je od 24. září uzavřena pro veškerou dopravu. Objízdná trasa vede po ulicích Nádražní, Krnovské a Polní. Objížďka pro dopravu pro ulici Pod Vrbami a K.H. Máchy pak vede ulicemi Bezejmennou, Mánesovou na křižovatku Zahradní s ulicí Pod Vrbami. Motoristé nutnost uzavření úseku chápou. „Když to musím objíždět, tak trochu nadávám. Je mi ale jasné, že to jinak nejde. Naopak jsem rád, že jsme se po tolika letech dočkali. Vždyť jak to vypadalo předtím, to byla hrůza. Pomalu se tudy nedalo jezdit a přitom provoz kvůlil fabrikám je čím dál větší,“ uvedl Denis Gajdoš, který Zahradní ulici objížděl. Délka opravované komunikace je necelý kilometr a cena by podle rozpočtu měla přesáhnout 20 milionů korun.

Přibližně tři čtvrtiny zaplatí město ze státní dotace, zbytek ze svého rozpočtu. Nejedná se totiž o pouhou opravu živičného povrchu. Pod komunikací vymění stavbaři veškeré inženýrské sítě, přibudou chybějící chodníky a osvětlení. „Ta cesta se vlastně musí zrušit a postavit nová. Navíc se to musí udělat tak, aby vydržela nejméně dvacet až třicet let,“ řekl bruntálský radní Petr Kopřivík.

Podle harmonogramu by rekonstrukce měla být dokončená do konce listopadu. „Děláme všechno pro to, abychom to včas a v termínu stihli. Věřím, že pokud nás nepostihne nějaká náhlá katastrofa, tak to opravdu stihneme,“ doplnil Marian Hvorecký.