O výstavu zahrádkářských výpěstků je každoročně velký a neutuchající zájem. Pestrost a barevnost místních květin i chuťové vlastnosti plodů se nikdy přesně neopakují, a tak je každý rok výstava úplně jiná než ta předchozí.

„Výstava, kterou pořádá Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Bruntál, chce občanům představit svět zahrádkových osad v Bruntále, a co vše umí naši kolegové i v těchto někdy nepříliš dobrých klimatických podmínkách vypěstovat," řekla předsedkyně bruntálské zahrádkářské organizace Jitka Brázdová.

Návštěvníci mohou podle slov předsedkyně obdivovat výpěstky květin, ovoce, zeleniny, bonsají, kaktusů i dalších rostlin. „Na výstavě se spolu s námi budou podílet taktéž zahrádkáři z Meziny, Opavy a Krnova," uvedla předsedkyně Brázdová.

Součástí výstavy je i výtvarná soutěž pro děti od 5 do 12 let na téma Moje oblíbené ovoce ze zahrádky. „Za nejlepší práce v pěti kategoriích obdrží malí autoři věcnou cenu a diplom. Vítězné kresby minulého ročníku vystavíme spolu s výpěstky," dodala předsedkyně.

Dobrovolné vstupné putuje na podporu místních pěstitelů.

Jak má výstava zahrádkářů otevřeno:
pátek 8. srpna: 15 - 18 hodin
sobota 9. srpna: 9 - 17 hodin
neděle 10. srpna: 9 - 15 hodin