Výstavu výpěstků připravili zástupci pobočky českého zahrádkářského svazu v prestižních prostorách zámku v centru Bruntálu. Výpěstky ovoce, zeleniny, květin, bonsají, kaktusů, skalniček a dalších exponátů se dočkají návštěvníci zámku v sobotu mezi 9. a 17. hodinou, v neděli mezi 9. a 16. hodinou. Pěstitelé připravili i tombolu, na kterou se lze těšit ve druhém dnu výstavy v 15 hodin.

Děvčata, zahrádkářky z Bruntálu představí expozici suchých vazeb, vazeb živách květin, kombinací živých květin s dalšími přírodními materiály, ozdobnými koši a řadou jiných uměleckých výtvorů. Zapomenout nelze na kaktusáře, kteří jsou dlouhá léta nezbytnou součástí okresních výstav. Shlédnout půjde expozici bonsají, několika desítek druhů paprik v kontejnerech i jednu z největších sbírek feferonů.

Pěstitelé vzkazují praktikujícím zahrádkářům, že mohou na výstavě jejich produkci získat. Mimo zmíněné produkty půjde nabýt též okrasné dřeviny, jehličnany a další živý materiál pro jejich pozemky.

Zahrádkáři z Bruntálu mají skvělou pověst. Vloni je vysoko hodnotili členové republikové rady Českého zahrádkářského svazu, kteří prohlásili, že zdařilejší úrodu a aranžmá neviděli ani na Floře Olomouc, Zahradě Čech v Litoměřicích, ani na Zemi živitelce v Českých Budějovicích.

Právě proto bruntálské pěstitele letos pozvali na olomouckou Floru i na výstavu na Černé louce v Ostravě. Vstupné je barvami hýřící výstavu dobrovolné.