Projekt Cirkus přinese do areálu školky nejen kvalitní zeleň, ale hlavně přenese na zahradu cirkusový svět plný zážitků. Návštěvníky bude hned za bránou vítat cirkusová pokladna, neboli dva domečky spojené průlezným tubusem.

Žirafa, slon, krokodýl a další

Na zahradě přibudou nové herní prvky ze dřeva v podobě žirafy, slona nebo krokodýla, lavičky budou mít zase tvar psa nebo kočky.
Svou barevností každého zaujme skladovací domek pojatý jako maringotka principála. Posezení ve stínu najdou děti v cirkusovém šapitó, kde mohou při pěkném počasí také svačit.

Samozřejmě na zahradě školky nesmí chybět ani nápadité houpačky, skluzavky, prolézačky, průlezný tunel pod kopcem, různá prohazovadla, mlhoviště, pítko, malovací tabule nebo trampolínka.

Na odvážné děti čeká věž artistů, chůdovité kořeny, lanové prvky uspořádané do podoby pyramidy, lezecká svahová síť i lezecký parkur s opičí dráhou. Nebude chybět ani nové klasické pískoviště, a také další speciální pískoviště s praným pískem, kde budou zabudovány různé bagry, stolečky a kyblíky.

Odpoledne zahrada pro veřejnost

„Počítáme s tím, že revitalizovaná zahrada vytvoří komunitní centrum nejen pro děti z mateřské školy, ale i pro spolupracující organizace. V odpoledních hodinách bude otevřená zahrada také pro širší veřejnost,“ uvedla ředitelka mateřské školky Jitka Kopečková, podle které je v současné době zpracovávána projektová dokumentace.

Stěžejní část prací by měla probíhat v době letních prázdnin. Ukončení celého projektu je plánováno na duben 2012. „Cílem projektu je vybudovat školce důstojné zázemí, které bude tématicky orientované na svět přírody a vztahu ke zvířatům. Děti zde čekají nejen zážitky z objevování, ale také prvky zaměřené na rozvoj jejich osobnosti, dovedností, fantazie a tvořivosti.

Umožní nám také přesunout část výuky na zahradu a dostat děti do většího kontaktu s přírodou, aby si k ní dokázaly vybudovat vztah. Děti se zde naučí samostatnosti i spolupráci s ostatními vrstevníky,“ dodala Jitka Kopečková.

Projekt také zapadá do koncepce města, které se snaží zahrady u krnovských školek otevírat veřejnosti. Školka na Gorkého ulici otevírá svou zahradu pro veřejnost už po dva roky, vždy od května do září. Podobně jsou za příznivého počasí přístupné také zahrady ostatních krnovských školek.