Lidé z Meziny, Dlouhé Stráně, Razové nebo Leskovce nad Moravicí by se neobešli bez silnice lemující přehradu Slezská Harta směrem k Bruntálu. Do města dojíždějí z obcí nejen za nákupy, ale i na úřady. Lidé z Bruntálu zase jezdí do okolních obcí na chaty, zahrádky, k přehradě, a nebo třeba do lesa na houby. Ode dneška bude doprava z Bruntálu do Meziny o něco komplikovanější.

Cyklostezka nebude

Zmíněná komunikace patří, ostatně jako veškeré silnice druhé třídy, Moravskoslezskému kraji a pečuje o ni Správa silnic Moravskoslezského kraje. Ve výběrovém řízení na stavbu silnice uspěla krnovská firma s patnáctiletou tradicí a zkušenostmi v oboru výstavby, oprav, údržeb a rekonstrukcí pozemních komunikací. Je ovšem škoda, že se kraj rozhodl nefinancovat stezku pro chodce nebo samostatnou cyklostezku, lemující silnici.

Přitom se s cyklostezkou v původním projektu počítalo. Ukázalo se, že chybí na cyklostezku kraji peníze. „Na obou stranách komunikace vznikne zpevněný pruh o šířce sedmdesáti pěti centimetrů. To znamená, že se silnice rozšíří celkově o metr a půl pro pěší i pro cyklisty po celé své délce," řekl k projektu Václav Mores, bruntálský místostarosta.

Kudy povede objížďka

Délka celoplošně rekonstruovaného úseku činí 3 595 metrů, na dalších 405 metrech renovuje firma stávající povrch. „Součástí stavby bude i rekonstrukce dvou mostů, oprava opěrné zdi, přeložky inženýrských sítí a doplnění stávajícího systému povrchového odvodnění," sdělil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Rekonstrukční práce budou probíhat za částečného omezení provozu a při demolici mostu se předpokládá úplná uzavírka.

Objízdná trasa pro osobní auta a autobusy povede z Bruntálu přes Milotice nad Opavou a na Dlouhou Stráň. Objížďka pro nákladní auta je stanovena delší trasou z Bruntálu do Horního Benešova, Leskovce nad Moravicí a přes Razovou do Meziny.