Během pouhé hodiny naplnily děti z bruntálské školy v Jesenické ulici kontejner nepořádkem, odhozeným nezodpovědnými jedinci mezi Bruntálem a Starým Městem. K tomu pracovnicí Technických služeb odvezli z černé skládky desítky starých pneumatik.

Je divné, že lidé raději odhazují nepořádek do přírody, než by se ho bezplatně zbavili ve Sběrném dvoře v Polní ulici. Ale bohužel, i tací jsou mezi námi.

„Baví mě chodit do přírody, takže mě baví pro přírodu i pracovat. Těm, kteří černou skládku vytvořili, bych vzkázala, aby to přestali dělat. Je to vážně nechutné a též to ničí naši planetu," řekla během úklidových prací Jana Suchá ze 4. A bruntálské školy.

Do práce se děti pustily v rámci celonárodní akce Ukliďme Česko, a také v rámci akce Ukliďme svět a dubna, měsíce ochrany země. Zapojily se i další školy, ale i celé rodiny.

„Ve spolupráci s Technickými službami uklízí celá naše škola. Děti vybavily služby nástroji a rukavicemi, přistavily kontejnery," uvedla učitelka Lenka Vroblová. Cestou k černé skládce už stačily děti zbavit přírodu dvacítky ojetých pneumatik.

Další žáci pracovali v tomto týdnu na pozemcích okolo školy v Jesenické ulici, někteří se též vydali do Zámecké uličky, do městského parku. Protože se zapojilo do úklidu na šest set dětí, je Bruntál opět čistý.

„Akci podpořila i školní jídelna, která vybavila pracovníky svačinkou s koláči a ovocem. Aby den byl zábavný, a aby přišla i nějaká ta odměna, na oběd se podával řízek s chlebem do sáčku, aby žáci v přírodě nehladověli," dodala Eva Vroblová.