Podle pořadatelů zájem o ojedinělé klání stále roste. Letos bude soutěžit 80 týmů, což je o 15 více než loni. Závod byl letos naplněn během několika hodin. Letošní 11. ročník, který v jesenických horách začne příští týden, znovu prověří práci záchranářských posádek při simulovaných zásazích.

„Zájem o účast na letošním ročníku Rallye Rejvíz byl veliký. Nikdy v historii soutěže se nestalo, že by během necelého jednoho dne byla naplněna kapacita národní soutěže a přicházely další přihlášky. Letos se tak stalo během 21 hodin,“ řekl mluvčí závodu Jiří Pavlík. Velký zájem zaznamenali pořadatelé soutěže i ze zahraničí. „Pravidelně přijíždějí soutěžit týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska, Kanady, Japonska, Rakouska, Holandska a Ukrajiny. Nyní nově také z Dánska, Chorvatska, Belgie a Turecka,“ doplnil Pavlík.

Záchranáři budou odborné úkoly z oblasti urgentní medicíny, se kterými se setkávají denně ve své praxi, plnit v okolí Rejvízu. „Organizátoři a autoři soutěžních úkolů kladou důraz na opravdovost, a tak plnění úkolů proto vypadá přesně jako výjezd záchranky,“ dodal mluvčí. Přesné téma soutěže pořadatelé většinou do poslední chvíle tají. Loni záchranáři prověřili své síly při kolektivním nácviku zásahu při hromadném neštěstí, který se odehrál na stadionu v Jeseníku. Účastníci předchozích ročníků mají za sebou i zásah při největší cvičné katastrofě v dějinách českého záchranářství, která napodobila srážku vlaků ve Vidnavě. Do akce se tehdy zapojilo na pět set lidí.

Rallye Rejvíz letos začne 24. května a potrvá do 27. května. Její součástí je letos také první ročník soutěže Zlaté sluchátko pro dispečery a dispečerky zdravotnických operačních středisek obsluhujících linky 155 a devátý ročník dětské záchranářské soutěže s názvem Helpíkův pohár, který je určen pro žáky pátých tříd.