VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala stavba sporného obchodního centra

Krnov (DOPLNĚNO) - Mezi Lidlem a Hypernovou se začíná stavět další obchodní centrum. Přestože zpracovatel územního plánu Jaroslav Haluza další obchodní centrum v těchto místech nedoporučuje, krnovští zastupitelé vyšli investorům ve všem vstříc.

27.5.2008 1
SDÍLEJ:

Mezi Lidlem a Hypernovou se začíná stavět další obchodní centrum. Foto: DENÍK/Fidel Kuba

Zastupitelstvo prodalo tento pozemek na křižovatce ulic Revoluční a ČSA do soukromých rukou ještě před výstavbou Hypernovy a Lidlu. Tehdy byla parcela v územním plánu vedena jako veřejná zeleň, takže nikoho nenapadlo, že zde jednou bude možné postavit další hypermarket. V roce 2006 ale zastupitelstvo schválilo změnu územního plánu, aby veřejnou zeleň mohla nahradit funkce podnikání, a letos v březnu schválilo změnu regulačního plánu, aby investor mohl začít s výstavbou obchodního centra.

Rozdíl mezi cenou pozemku s veřejnou zelení a cenou stavebního pozemku je ve stovkách procent, takže zastupitelstvo svým rozhodnutím mnohonásobně zvedlo hodnotu této soukromé parcely. „To, že právě politici rozhodují o těchto věcech, je dané stavebním zákonem. Pokud nerespektují odborná stanoviska, je to sice smutné, ale neporušují tím žádný zákon,“ vysvětlil zpracovatel územního plánu Jaroslav Haluza občanům, kteří přišli na veřejné projednávání změny regulačního plánu.

Ze zastupitelů byl nejvýraznějším odpůrcem nového obchodního centra Ladislav Sekanina, který má drobnou prodejnu přímo naproti přes ulici. „Jsem v této lokalitě denně, takže vidím, jak hrozná je tam dopravní situace i bez této prodejny. Neumím si představit, k čemu tato část Krnova potřebuje další prodejní plochu. Urbanista a architekt Jaroslav Haluza nedoporučuje záměr realizovat, ale bohužel slovo odborníka není mnoho platné. Má vůbec smysl mít městského urbanistu, když pak v zastupitelstvu jeho odborné názory bereme jako běžný příspěvek do diskuse a neakceptujeme je? Zpracovatel územního plánu je v takové pozici, že musí jen trpně přihlížet, jak rozhodujeme bez ohledu na jeho stanovisko,“ snažil se Sekanina marně přesvědčit své kolegy zastupitele, aby záměr obchodního centra nepodpořili.

Nejvýraznějším zastáncem dalšího obchodu mezi Hypernovou a Lidlem byl radní Libor Nowak. Kolegy zastupitele přesvědčil, aby schválili změnu regulačního plánu podáním zkreslených informací. „Rozhodneme pouze o změně regulačního plánu, neboli jen o tom, zda tam něco stavět chceme, nebo nechceme. Jak to chceme mít veliké a k čemu to bude sloužit, k tomu se bude hledat shoda až v další fázi, v územním a stavebním řízení. To, co nám majitel pozemku představil jako svůj záměr, není nijak závazné,“ jsou slova, kterými Libor Nowak v zastupitelstvu prosazoval změnu regulačního plánu.

Ve skutečnosti změna regulačního plánu plně nahrazuje územní rozhodnutí na konkrétní záměr, takže stavebník rovnou požádal o stavební povolení. Práce na staveništi začaly ještě dřív, než se znovu sešlo zastupitelstvo. V rozhodovacích procesech stavebního povolení už zastupitelé neměli žádnou zákonnou možnost ovlivnit prodejní sortiment, ani vzhled či velikost nové stavby.

Tato situace není nijak neobvyklá, protože téměř všechny krnovské hypermarkety zastupitelé schválili na základě nepřesných či nepravdivých informací. V případě Hypernovy dostali nepravdivou informaci, že půjde o polyfunkční dům s byty, stavbu Lidlu zastupitelé schválili na základě tvrzení, že půjde o prodejnu zahradní techniky skrytou ve dvorním traktu za bývalou zemědělskou školou, a projekt Kauflandu byl zase zastupitelům nepravdivě prezentován jako stavba doporučená k realizaci Národním památkovým ústavem.

Autor: František Kuba

Nahravá se anketa
27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 80 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, pomocník s ŘP.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Okolí Rýmařova / do 50 km /, možno na plný nebo zkrácený pracovní úvazek, min. 1 rok praxe, ŘP sk. B, pracovník bude jezdit a zavážet na pracoviště, provádět zednické nebo pomocné práce na stavbách., Hlásit se na e - mail : stavba66@seznam.cz nebo na tel. č. 737 536 805 / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /., Z : 2.11.2017 A : 8.2.2018 A : 6.4.2018. Pracoviště: Božena repáňová, třída Hrdinů, č.p. 598, 795 01 Rýmařov. Informace: Repáňová, Repáň, +420 737 536 805.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 10 425 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 10425 kč, mzda max. 14550 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno p/P, Husova 627, Požadavky:, 1. kvalifikační kurz "pracovník v sociálních službách" dle zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, nebo střední zdravotnické vzdělání v oboru všeobecná sestra, ošetřovatel nebo všeobecný sanitář - výhodou , (nutno získat do 18 měsíců od nástupu) , 2. ŘP skupiny B, aktivní řidič, 3. platný zdravotní průkaz, zdravotní způsobilost a bezúhonnost,, 4. praxe v sociálních službách výhodou , , Přihláška do výběrového řízení obsahuje :, - motivační dopis, profesní životopis, kopie dokladu o vzdělání a o absolvování kvalifikačního kurzu - je-li relevantní, čestné prohlášení o bezúhonnosti a zdravotní způsobilosti, ., Doklady se nevrací. Termín podání přihlášek je 10. 5 2018, , Nástup : ihned po výběrovém řízení, Mzda dle vzdělání a praxe (10.425 - 14 550), týden dovolené navíc, 4 dny sick day, mimořádné odměny, sleva za služby pro rodinné příslušníky, výhled na celý úvazek., , Přihlášku s požadovanými doklady zašlete na adresu: Help-in, o.p.s., 792 01 Bruntál, U Rybníka 4. nebo mailem na helpinops@atlas.cz Bližší informace : tel. 733535580, 733535582 , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodu zrušit. Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji. Doklady se nevrací. , , Z : 20.4.2018. Pracoviště: Help - in, o.p.s. - pracoviště, Nemocniční, č.p. 767, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Jana Hančilová, +420 733 535 580.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 20 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistentka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Asistent/ka vedoucího - OEZ, Bruntál, OEZ je komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí s více než 75 letou historií. Díky spojení se společností Siemens je v současnosti jedním z nejmodernějších závodů v České republice., Ve společnosti OEZ s.r.o., pracoviště Bruntál, nabízíme volné pracovní místo na pozici Asistent/ka vedoucího., Budete se věnovat především, " zpracování podkladů z docházkového systému pro výpočet mezd, " vedení příruční spisovny výroby, " evidence a zajišťování OOPP zaměstnancům výroby, " zakládání objednávek na nepřímý materiál, " administrativní činnost výroby, Měl(a) by jste mít, " ÚSO vzdělání s maturitou, " min. základní znalost AJ, " znalost práce s počítačem, MS Office, " ochotu se dále vzdělávat (především spec. SW nástroje), " základy HR procesů výhodou, " řidičský průkaz skupiny B podmínkou, " zodpovědnost, důslednost, komunikativnost, samostatnost, Můžete se těšit zejména na, " unikátní, sofistikované technologie a know how na úrovni světového průmyslu, " 25 dnů dovolené a den volna navíc na sportovní hry, " příspěvek na stravování (cena obědů 16 Kč), " finanční příspěvky na sport, volný čas, zdraví, kulturu atd. 6 000 Kč ročně, " každoroční navýšení mzdy , " odměna za odpracovaná léta ve společnosti, " dny volna s náhradou mzdy nad zákonný nárok při důležitých osobních překážkách, " zvýhodněné nabídky pro zaměstnance, " akce pro zaměstnance (např. kulturní akce, sportovní akce, soutěže atd.), " možnost zapojit se do akciového programu Siemens, " zázemí a perspektivu nadnárodní společnosti, " možnost profesního růstu, " místo výkonu práce: Bruntál, občasné služební cesty do Letohradu, " nástup možný ihned , " doba určitá 1 rok s plánovaným prodloužením, Hlásit se na e - mail t.frantis@osram.com nebo na telefon 554 793 447 nebo 724 105 185, Z : 13.4.2018. Pracoviště: Oez s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 1442, 792 01 Bruntál 1. Informace: Tomáš Františ, +420 554 793 447,724 105 185.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 74 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč, mzda max. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : KHS Bruntál, kancelářská budova, Hledáme pracovníka na běžný úklid kancelářské budovy. Práce na dohodu - zástup za nemocenskou a dovolenou., Požadujeme čistý trestní rejstřík, zkušenosti s úklidem, pečlivý a zodpovědný přístup. Úklid probíhá denně od 7.00 - 12.00., , Nástup IHNED!!, Hlásit se na tel. č. 720 283 986 / po - pá vždy od 7.00 do 12.00 hodin /., Z : 9.4.2018. Pracoviště: Gardia, s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 885, 792 01 Bruntál 1. Informace: Věra Vacková, +420 720 283 986.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zážitková pedagogika a první pomoc.
5

Zážitková pedagogika, první pomoc: umělá krev, simulace zlomenin a zranění

Ilustrační foto
4

Poznámka Fidela Kuby - Hitler a Bauer

Moravský Beroun: neuhlídali odběr vody a dostali flastr

Pokutu půl milionu korun dostal Moravský Beroun, protože bez platného povolení měsíc odebíral podzemní vodu. Běžnou pitnou vodu pro zásobování obyvatel.

AKTUALIZOVÁNO

Letěli k motorkáři do Janovic, když dostali zprávu o podobné havárii v Ondřejově

Janovice jsou od Ondřejova vzdálené čtyři kilometry. V sobotu 21. dubna v 16.30 hodin havaroval motorkář u Janovic a v 17 hodin jiný motorkář u Ondřejova. Záchranáři se o tom dozvěděli ve vrtulníků během letu do Janovic. 

Krnov získá nový park

/VIZUALIZACE UVNITŘ/ Prostor u Koncertní síně sv. Ducha v Krnově by měl být upraven ještě letos.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT