Krnov společně s Bruntálem, Rýmařovem, Vrbnem pod Pradědem a Jeseníkem zde představují společný projekt Neobjevené Jeseníky. Město Krnov a krnovští podnikatelé v cestovním ruchu prezentují mapy, propagační materiály i takzvané zážitkové balíčky ve stánku Moravskoslezského kraje, který návštěvníci najdou v pavilonu P.

„Letos poprvé však naše stanoviště na stánku nebude označeno jako Euroregion Praděd, ale Jeseníky. Jednak to je společná strategie Moravskoslezského a Olomouckého kraje, který má stánek hned vedle a bude rovněž Jeseníky nabízet a jednak jsme se zapojili s Bruntálem, Rýmařovem, Vrbnem pod Pradědem a Jeseníkem do projektu s názvem Neobjevené Jeseníky, jehož cílem je propagovat území Jeseníků jako celek,“ uvedla vedoucí oddělení kultury a sportu Městského úřadu v Krnově Eva Marková.

Návštěvníky čekají nové mapy

Návštěvníky může oslovit nová mapa lyžařských běžeckých tras v Jeseníkách vydaná Moravskoslezským krajem i různé propagační materiály, které nechala vyrobit jednotlivá města i sdružení měst. Například mapa „Slezsko bez hranic“ představuje kromě Krnovska také polské pohraničí Hlubčicka a Prudnicka.

„Přicházíme s novou skládačkou o Krnovu a vůbec poprvé v historii s balíčky zážitků, které našim podnikatelům vytvořila společnost Valašské království. Turisté se tak kromě poznávání Krnova a jeho okolí mohou například naučit hrát golf, zastřílet si na střelnici, relaxovat při masážích nebo se na jeden den stát farmáři. Zájemci u nás také získají informace a materiály o našem partnerském polském městě Prudniku,“ upřesnila Eva Marková.

Chceme zjistit, co by lidi do Jeseníků přilákalo

Turisty do oblasti Jeseníků lákají také hrady, zámky, architektonické a technické památky, rozhledny, přírodní rezervace či sportovní a relaxační příležitosti.

„Formou dotazníku chceme zjistit, co si lidé pod pojmem Jeseníky vybaví a zda by byli ochotni do Jeseníků přijet za něčím novým, dosud neobjeveným,“ vysvětlila podstatu projektu Neobjevené Jeseníky Eva Marková.

Po Regiontouru se Krnov v letošním roce zúčastní také veletrhu cestovního ruchu Slovakiatour v Bratislavě, v Praze se představí na Holiday Worldu, v Ostravě na výstavě Dovolená a Region 2010 a nabízet turistické možnosti na Krnovsku bude také na polských výstavách cestovního ruchu v Prudniku, Lodži a Varšavě.