Přestože tým Buggyra spolupracuje dlouhodobě a úspěšně se společností potravinových doplňků Nutred, tým Martina Kolomého si s sebou navíc veze i speciální klobásy, bez kterých si účast na nejslavnější dálkové soutěži světa prakticky nedovede představit. Dakarové klobásy pocházející z řeznictví ve Starém Městě.

I letošní rok si je veze na závod Martin Kolomý s sebou. „Nejsou obyčejné. Používáme na ně speciální výrobní techniku, aby přežily ty měsíce putování a tropického počasí. Nakládáme je velmi brzy. Není to tak, že bych prostě přišel a nějaké si vzal," prozradil přípravu speciálních klobás Martin Kolomý.

Na Dakaru se s nimi vždy výborně obchodovalo. Podle Kolomého funguje směnný obchod mezi závodníky tak dobře, že ani nepotřebují peníze. „Klobásy nám vždy příjemně zpestří stravu. Nevím, jestli pořadatelé vyměnili cateringovou firmu, ale to jídlo, co nám občas podávali, se fakt nedalo jíst," postěžoval si Martin Kolomý.

Martin Kolomý má již pomalu na závod Rallye Dakar sbaleno, už chybí přibrat jen talisman v podobě bruntálské zubaté žáby, která opět pojede s ním. „Zubatá žába s námi jezdí každý rok a doufám, že s námi odletí včas. Ona má to své cestování o hodně složitější," dodal s úsměvem Martin Kolomý.

Kristýna Štěpánová