Rodiny s dětmi teď mají díky Turistickému informačnímu centru v Krnově další prostředek, jak zahnat nepříjemnou nudu. Informační centrum totiž připravilo dobrodružného průvodce městem Krnovem, který je určen pro návštěvníky i obyvatele Krnova. „Jedná se o pracovní sešit, který zábavnou formou her, úkolů a kvízů seznamuje nejmenší návštěvníky s historií a památkami města. Rodiny s dětmi podle něj absolvují procházku městem, při níž plní nejrůznější úkoly a zaznamenávají je v průvodci. Vyplněný sešitek následně přináší ke kontrole do informačního centra, a pokud jsou odpovědi správné, dostávají dárek. V případě, že úspěšné nejsou, útěchou jim je stolní hra, která je součástí průvodce,“ uvedla vedoucí Turistického informačního centra v Krnově Markéta Mintálová.

Zábavný průvodce je pro všechny zájemce zdarma, děti ho ale získají jen v doprovodu dospělých během návštěvy Turistického informačního centra v Krnově.

Vydání materiálu „Krnov – dobrodružný průvodce pro děti a jejich rodiče“ je součástí projektu Podpora propagace Turistického informačního centra Krnov, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem.

Hrajte krnovské pexeso

Průvodce ale není jedinou aktivitou, kterou krnovské informační centrum pro děti na prázdniny vymyslelo. Připravilo také soutěž O krnovské pexeso, jejíž loňská premiéra se setkala mezi malými i velkými návštěvníky Krnova s velkým ohlasem.

close zoom_in Ve výloze informačního centra jsou tak umístěny kartičky pexesa s památkami Krnova a úkolem soutěžících je zjistit, která kartička nemá svého dvojníka. Za správnou odpověď čeká v informačním centru na každého šikovného soutěžícího originální krnovské pexeso. „Letos je soutěž rozšířena ještě o možnost získat pexeso Příroda Moravskoslezského kraje, protože v rámci Turistického informačního centra Krnov funguje i Ekocentrum. Zde mají možnost návštěvníci vznést dotaz týkající se ekologie. Odpověď jim bude zaslána e-mailem nebo sdělena přímo na místě, podle druhu dotazu,“ upřesnila Markéta Mintálová.

Důležitá informace pro zájemce o krnovskou kulturu je, že od letošního roku má Turistické informační centrum v Krnově zbrusu nové webové stránky www.infokrnov.cz.

Pracovníci krnovského informačního centra na nich nabízí tipy na výlety, materiály ke stažení, informace o památkách v Krnově a mikroregionu, programy a rozvrhy kulturních a sportovních zařízení v Krnově, kulturní a sportovní akce v Krnově, aktuality a rozmanitá oznámení.

Krnovské informační centrum má díky svým aktivitám na kontě významné vítězství. V letech 2009 a 2010 se umístilo na prvním místě v rámci Moravskoslezského kraje v soutěži o informační centrum roku. Tu každoročně pořádá Asociace turistických informačních center České republiky a Vltava Labe Press, a. s.