Pohled na poraženou dopravní značku se naskytl chodcům, kteří přecházeli křižovatku ulic Květná a Revoluční naproti budově Komerční banky. Plechová cedule se přitom neocitla na zemi ani zdaleka poprvé. „Odhaduji, že je to již popáté, či posedmé za tento rok,“ vyjádřil se mluvčí města Jiří Ondrášek.

Časté srážení inkriminované značky má na svědomí především nedbalý přístup motoristů. „Nelze zcela vyloučit úmyslné zavinění, ale většinou za tím stojí nepozornost řidičů, kteří si ještě zvykají na dopravní řešení této křižovatky,“ vysvětlil pravděpodobnou příčinu četného srážení značky Ondrášek

Pachatel tohoto dopravního přestupku nebyl zatím vypátrán a to navzdory nepřetržitému sledování, které v daném místě zajišťují bezpečnostní kamery instalované na nedaleké budově Všeobecné zdravotní pojišťovny. „Kamery tam sice jsou, ale jejich pohyb opisuje dvě stě čtyřicet stupňů, takže než dokončí svůj otáčecí cyklus, auto případného pachatele je pryč,“ vysvětlil nedostatky sledovacího systému strážník městské policie Milan Kekeňák.

Ačkoliv se dopravní značka stává častým terčem nárazů aut, změny v jejím umístění se nechystají. „Nechci celou situaci bagatelizovat, ale způsobené škody nepředstavují velkou položku v rozpočtu města. Proto se o nějakém přemístění značky jednat určitě nebude,“ uvedl Ondrášek.

JAN HUMPOLÍK