„Měl jsem strach, že mi dají otázku, na kterou jsem odpověděl pravdu a detektor to vyhodnotí, že je to lež. Na některé otázky se nedalo odpovědět jednoznačně,“ prozradil Polášek.

Díl soutěže, v níž účinkoval, byl rozdělen na dvě části. Jednu televize odvysílala v pondělí 6. října, druhou 13. října. Diváci tak museli čekat týden na odpověď, zda je Pepa ve svých čtyřiadvaceti letech panic.

„Všechny otázky byly v pohodě. Nejhorší byla asi ta s tím panicem a ještě i s tím ohněm,“ přiznal Pepa. Na vztah k ohni se jej moderátor Petr Šiška ptal několikrát. „Oheň mám rád, ale ne zas tak, abych podpaloval baráky. Párkrát jsem se spálil, ale ne úmyslně,“ hájil se dodatečně soutěžící. Nicméně jeho odpovědi přímo ve vysílání naznačovaly až nebezpečnou vášeň pro oheň. „Pyroman rozhodně nejsem,“ tvrdil soutěžící.

V případě choulostivé otázky týkající se Pepova panictví využil jeden z patronů právo veta. Náhradní otázka však nebyla příliš odlišná. Nepříjemné bylo rovněž odhalení, že je odvážný obyvatel Bruntálu fandou rulety a automatů. Obzvlášť na Pepově otci bylo vidět, že by se debatě na toto téma raději vyhnul. „O ruletě rodiče vědí. Tátovi bylo jen nepříjemné o tom mluvit před celým národem,“ vysvětlil Pepa.

Vyhraných sto tisíc soutěžící zatím neobdržel. Částka by mu měla přijít do čtyř měsíců od vysílání. Už nyní ale ví, jak s penězi naloží. „Polovinu výhry si uložím a chci si koupit notebook. Už ho mám i vyhlédnutý. Taky bych si chtěl pořídit lepší foťák. A s jedním z patronů, kteří se mnou ve studiu byli, uděláme ještě menší oslavu,“ dodal Pepa.

Zuzana Pršalová