Rekonstrukce čtyřkilometrového silničního úseku z Ondřejova do Dlouhé Loučky si vyžádá přes zimní období úplnou uzávěru. Pro řidiče to znamená, že musí nadále využívat pro cesty na Olomoucko objízdné trasy. Osobní dopravu vede objízdná trasa přes Stránské, Jiříkov a v opačném směru ze Stránského do Huzové přes Paseku na Uničov. Trasa je delší jen o pár kilometrů, než jsou řidiči zvyklí po silnici přes Ondřejov.

Nákladní doprava nad sedm tun musí z Rýmařova na Břid- ličnou a Dětřichov nad Bystřicí, trasa je o zhruba třicet kilometrů delší. „Rozsáhlá rekonstrukce komunikace z Ondřejova na Dlouhou Loučku byla zahájena na jaře letošního roku a dokončena by měla být v polovině příštího roku," sdělila mluvčí krajských silničářů Šárka Vlčková. Vzhledem ke složitosti stavby zůstane silnice uzavřena i v zimním období, neboť není možné zajistit bezpečný průjezd stavbou.

Oprava silnice si vyžádá stavbu dvaadvaceti různých stavebních objektů. Jedná se například o šest pilotových stěn či tři zdi z kamenů v drátěných koších. Rekonstrukcí projdou rovněž čtyři mosty, silničáři zabezpečí i výstavbu nebo rekonstrukci sedmi propustí. „Řidiči se tak mohu těšit na kompletně zrekonstruovanou silnici, včetně jejího rozšíření," uvedla mluvčí Vlčková s dovětkem, že zimní údržbu silnice z Rýmařova do Ondřejova zajistí bruntálští silničáři.

Před letošní zimou doznaly oprav v oblasti Rýmařovska ještě úseky silnic z Břidličné na Vajglov a Ryžoviště, silnice v Moravskoslezském Kočově a silnice v Sovinci.